Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 20.02.2021 11:30
John Carmack roziązane PS5 i XSX
2053V

PS5 i XSX powinny być sprzedawane bez pośredników? John Carmack proponuje firmom ciekawe rozwiązanie

Dużym problem w związku z brakami nowej generacji konsol jest fakt, iż te rozkupowane są przez handlarzy i różnego rodzaju boty. Jeden z założycieli id Software twierdzi, że ma rozwiązanie tego kłopotu.

Gdy tylko do sprzedaży trafiają kolejne pule nowej generacji konsol, a więc PlayStation 5 oraz Xboksy Series X, błyskawicznie wykupywane są przez różnego rodzaju boty omijające zabezpieczenia oraz scalperów. W obu przypadkach chodzi o nabywanie sprzętu na dalszy handel - urządzenia są kupowane w standardowej cenie, a następnie sprzedawane za dużo większą kwotę.

I jest to ogromny problem, który sprawia, że choć od premiery konsol minęły już ponad trzy miesiące, wiele osób wciąż nie może się nimi nacieszyć. Rozwiązanie na tego typu kwestie, jak sam twierdzi, znalazł John Carmack - legendarny twórca gier wideo i jeden z założycieli popularnego id Software. Swoim przemyśleniem podzielił się wczoraj za pośrednictwem wpisów na Twitterze:

Biorąc pod uwagę braki w takich towarach, jak GPU 3090 i nowe konsole, wydaje się, że naprawdę byłoby lepiej, gdybyśmy mieli przejrzysty system aukcji bezpośrednio od producentów i bardziej wydajny rynek.

Świat kanałów sprzedaży w przeszłości temu zapobiegał, ale w przypadku wielu produktów można to pominąć. Byłoby dużo oburzenia z powodu cen, ale w ostatecznym rozrachunku usunięcie pośredników powinno wyjść na dobre wszystkim konsumentom.

Trzeba przyznać, że to rzeczywiście ciekawa perspektywa. I choć można mieć wiele wątpliwości co do takiego działania, być może rzeczywiście zapobiegłoby to tak zmasowanym działaniom handlarzy. Jak zapatrujecie się na taki pomysł? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: https://gamerant.com/john-carmack-xbox-playstation-console-auction-idea/

Tagi: Microsoft PS5 Sony sprzedaż XSX