Hideo Kojima wyda książkę o swoich inspiracjach przy tworzeniu gier. Premiera jeszcze w 2021 roku

Gry
1012V
Hideo Kojima wyda książkę o swoich inspiracjach przy tworzeniu gier. Premiera jeszcze w 2021 roku
Kajetan Węsierski | 20.02.2021, 10:30

Hideo Kojimy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Mowa o jednym z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych twórców gier, którego projekty znane są na całym świecie. Teraz wyda on książkę.

Hideo Kojima jest prawdopodobnie jednym z najbardziej popularnych twórców gier wideo - to nie ulega wątpliwości. Mówimy o facecie, którego twarz kojarzona jest z takimi dziełami jak seria "Metal Gear Solid" i wydane dwa lata temu Death Stranding. A to przecież tylko główne projekty. Co więcej, od jakiegoś czasu krążą plotki, że twórca pracuje już nad kolejnym tytułem, który być może zostanie za jakiś czas ujawniony.

Teraz dowiedzieliśmy się natomiast, że w najbliższym czasie nie dostaniemy pewnie gry, ale na pewno ukaże się książka! VIZ Media ogłosiło, że jeszcze w tym roku, dokładnie 12 października, wyda dzieło Hideo Kojimy, które okraszone będzie tytułem "The Gifted Gene" (w wolnym tłumaczeniu utalentowany gen, tudzież gen talentu). Całość ma być przede wszystkim zbiorem esejów od Hideo, w których porusza temat jego największych kulturowych inspiracji. Oficjalny opis książki brzmi następująco:

Hideo Kojima, twórca Metal Gear Solid i Death Stranding, od dziecka był zapalonym konsumentem filmów, muzyki i książek. To one wznieciły w nim pasję do opowieści i ich kreowania, a wyniki można zobaczyć w jego przełomowych, kultowych grach wideo.

Nawet teraz, gdy jest szefem niezależnego studia Kojima Productions, jego entuzjazm względem mediów rozrywkowych nie osłabł. Ten zbiór esejów przedstawia niektóre z inspiracji stojących za jednym z tytanów branży gier wideo i oferuje ekskluzywny wgląd w jeden z najbystrzejszych umysłów popkultury.

Cóż, trzeba przyznać, że brzmi to bardzo zachęcająco. Osobiście jestem pewien, że nabędę egzemplarz dla siebie, albowiem może być to niemały kawał inspiracji i sporo ciekawostek związanych z branżą oraz samym tworzeniem historii w grach wideo. A jak Wy się zapatrujecie? Będziecie polować na "The Gifted Gene"?

Źródło: https://www.psu.com/news/hideo-kojima-to-release-the-gifted-gene-book-later-this-year-diving-into-his-creative-inspirations-throughout-his-career/

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper