Silent Hill jest rozwijany przez „czołowego japońskiego dewelopera? Bloober Team może także rozwijać serię

Gry (plotka)
1442V
Silent Hill jest rozwijany przez „czołowego japońskiego dewelopera? Bloober Team może także rozwijać serię
Wojciech Gruszczyk | 18.02.2021, 20:38

Deklaracja prezesa Bloober Team wywołała spore poruszenie wśród graczy, dziennikarzy oraz informatorów. Kolejni zainteresowani uważają, że polskie studio może być jednym z zespołów zaangażowanych w rozwój serii Silent Hill.

Piotr Babieno udzielił dzisiaj ciekawego wywiadu, po którym wielu graczy zaczęło ponownie łączyć Bloober Team z serią Silent Hill. Polskie studio pracuje już nad nowym tytułem dla „bardzo znanego wydawcy”.

Sytuację postanowiła skomentować redakcja VGC, która uważa, że Konami „zleciło już projekt Silent Hill jednemu z czołowych japońskich deweloperów, a jego ujawnienie ma nastąpić latem tego roku”.

Ta sytuacja podobno nie zamyka drogi do Silent Hill rodzimemu zespołowi, ponieważ według informatorów – mają trwać prace nad dwoma rebootami. Jeden jest rozwijany przez Japończyków, a do drugiego mogli zostać zaangażowani Polacy.

VGC potwierdza, że otrzymało wiadomość od dwóch informatorów, według których Silent Hill został zaproponowany Supermassive (Until Dawn), ale umowa nie została podpisana. To podobno tym projektem miałoby zajmować się Bloober Team. Japoński Silent Hill według VGC jest „czymś w rodzaju odejścia od poprzednich gier” z serii.

Sytuacja jest naprawdę interesująca, ponieważ w Sieci wylądował godzinny film, na którym jeden z YouTuberów ma przedstawiać dowody, że to właśnie Bloober Team jest zaangażowane w rozwój Silent Hilla – film możecie zobaczyć poniżej.

Warto przypomnieć, że Akira Yamaoka (główny kompozytor Silent Hill) miał okazję współpracować z Bloober Team przy Medium i według przecieków – twórca ma rozwijać drugą pozycję z polskim studiem.

Japończyk udzielił nawet ciekawego wywiadu, w którym potwierdził, że jego nowa gra zostanie zaprezentowana latem, ale materiał zniknął z Sieci – autor twierdził, że to Konami poprosiło o usunięcie filmu, ale Japończycy zaprzeczyli tej informacji.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/bloober-team-hints-it-could-be-working-on-silent-hill-but-its-not-the-only-one/

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper