Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.02.2021 14:01
PS5 PlayStation 5 - konsole Sony
5404V

PS5 sprzedawane o 3 w nocy. Gracze krytykują sklep, który faworyzuje boty i handlarzy

Walka o wolne sztuki PS5 wciąż trwa, a jeden ze sklepów wpadł na bardzo nietypowy pomysł sprzedaży najnowszej konsoli Sony. Argos zaoferował wolne egzemplarze o 3 w nocy i według relacji graczy – większość konsol zostało wykupionych przez boty oraz handlarzy.

Wczoraj w Polsce gracze mogli kupić ponad 1000 sztuk PlayStation 5, ale nie w każdym kraju sytuacja wygląda tak dobrze. W Wielkiej Brytanii zainteresowanie konsolą jest jeszcze większe oraz znacznie lepiej działają grupy handlarzy, którzy wykorzystują boty do wykupowania konsol.

To właśnie z tego powodu klienci brytyjskiej sieci Argos nie mogą się pogodzić z nietypową sprzedażą konsol – urządzenia zostały udostępnione o 3 w nocy, gdy wielu graczy spało. Firma wcześniej zapowiedziała nową partię konsol, więc boty znajdowały się na posterunku i bez problemu wykupiły wszystkie urządzenia.

Grupy handlarzy chwalą się zamówionymi urządzeniami, które oczywiście będą miały trafić na aukcje. W Sieci pojawiło się wiele negatywnych komentarzy, a część niedoszłych klientów oskarża Argos o sprzyjanie skalperom.

Pojawiają się nawet opinie od graczy, którzy wstali o 2:30, czekali na konsole, ale z powodu wadliwego systemu i dużych obciążeń, zainteresowanym nie udało się kupić PS5.

„Jedynymi osobami, które będą wiedziały o tej ponownej sprzedaży, będą ludzie z monitorami wewnątrz grup [resellerskich]”

„Jestem tak zirytowany waszą stroną internetową. Wstałem o 2:30, miałem cholerne PS5 w koszyku, ale witryna nie pozwoliła mi przejść do płatności!”

„Gratulacje dla @Argos_Online za drop PS5 o 3.40 rano, gdzie pracujący człowiek, taki jak ja, nie ma szans na zdobycie jednej sztuki, a handlarze mają 100% szans”.

Argos w odpowiedzi na wiadomości klientów odpowiada, że stara się zapewnić kolejne egzemplarze PlayStation 5 i Xboksów Series X.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/uk-retailer-argos-criticised-for-dropping-playstation-5-stock-at-3am/

Tagi: argos PlayStation playstation 5 PS5 Sony