Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.02.2021 13:33
Fallout 76. Aktualizacje na Publicznym Serwerze Testowym opóźnione przez mrozy
1245V

Fallout 76. Aktualizacje na Publicznym Serwerze Testowym opóźnione przez mrozy

W Teksasie zapanowały mroźne warunki pogodowe, które poskutkowały odcięciem 4 milionów osób od prądu. Otrzymujemy już pierwsze sygnały, jaki będzie mieć to wpływ na branżę gier.

Największa grupa deweloperów tworzących aktualizacje do Fallout 76 pracuje w mieście Austin, w stanie Teksas. W związku z niespotykaną zwykle w tym regionie falą mrozów z ostatnich dni, praca osób zatrudnionych przez Bethesdę z tego regionu będzie niemożliwa.

Mrozy, które nawiedziły Teksas, sparaliżowały działanie wielu turbin wiatrowych, odpowiadających za dostawy ok. 20% energii w tym stanie. Problemy mają jednak również inne elektrownie, zmagające się z niespotykanym w tym rejonie zimnem. Jak podają serwisy informacyjne, oprócz problemów z elektrowniami, w Teksasie zamarza też woda w wodociągach, które nie są odpowiednio izolowane na wypadek mrozów.

W związku z tą ekstremalną sytuacją, Bethesda już informuje, że nie dochowa wyznaczonych wcześniej terminów dla dużych aktualizacji na Publicznym Serwerze Testowym Fallout 76. Na ten temat napisał Jeff Gardiner, główny projektant Fallout 76, który ogłosił na Twitterze opóźnienia w tworzeniu aktualizacji do gry.

"Pogoda w Austin spowodowała, że większość naszych deweloperów ma ogromny problem z brakiem prądu i z pękającymi rurami w mieście, które nie jest przystosowane do takich mrozów. W związku z tym aktualizacje do Fallout 76 zostaną opóźnione. Niestety nie mam jeszcze dla was nawet przybliżonego okienka wydawniczego. Opóźnienia dotyczyć też będą epizodów "Inside the Vault" - napisał Jeff Gardiner, twórca Fallout 76.

Źródło: https://www.nbcnews.com/news/weather/knocked-out-texas-millions-face-record-lows-without-power-new-n1257964
https://www.money.pl/gospodarka/w-teksasie-zamarzly-wiatraki-stan-nie-ma-pradu-zima-paralizuje-usa-6608909149604704a.html
https://www.gamesradar.com/fallout-76-test-server-update-delayed-following-snow-storms-in-texas/

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios fallout 76