Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.02.2021 12:52
Civilization 6 rozwija klany barbarzyńców. Filmik prezentuje zmiany w darmowej aktualizacji
806V

Civilization 6 rozwija klany barbarzyńców. Filmik prezentuje zmiany w darmowej aktualizacji

Civilization 6 cały czas się rozwija. Dowiedzieliśmy się, że gra otrzyma jeszcze w lutym dużą aktualizację, która będzie darmowa.

Rzeczona aktualizacja Civilization VI skupi się na rozwinięciu barbarzyńców w grze dzięki nowemu trybowi. Z najbardziej prymitywnej frakcji, grupy niezwiązane z żadną cywilizacją dorobią się 6 klanów (każdy z nich żyć będzie na terenach różnego typu - np. na wzgórzach czy przy pewnych zasobach). Klany będą mogły po zainstalowaniu aktualizacji z czasem formować własne miasta-państwa (city-states). Gracz może walczyć z takimi grupami, lub nawet im pomagać, stając się w ten sposób ich zwierzchnikiem.

Co ciekawe - silne klany barbarzyńców będzie można przekupić, by nie atakowały naszej cywilizacji. Możliwe też będzie wynajęcie jednostek barbarzyńców za pieniądze jako najemników, wspierających naszą armię.

Wszystkie te atrakcje otrzymamy już 25 lutego 2021 roku, w darmowej aktualizacji do Civilization 6. Patch zapewni też pewne zmiany w zachowaniach SI w grze (zmiany dotyczyć będą przede wszystkim walki powietrznej i jednostek lotniczych). Szczegóły w filmiku poniżej.

Tagi: 2K Games Firaxis Games Sid Meier's Civilization VI