Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.02.2021 16:05
Xbox Wireless Headset
2606V

Xbox Wireless Headset od Microsoftu zapewni „najlepszą jakość dźwięku w swojej klasie”. Znamy cenę i szczegóły

Microsoft właśnie zaskoczył prezentując Xbox Wireless Headset. Korporacja w zeszłym tygodniu wrzuciła na rynek czwarty kontroler do Xboksów Series X|S, Xboksów One i PC, a teraz nadszedł czas na oficjalne słuchawki. Sprzęt może zainteresować wielu graczy.

Microsoft jeszcze przed startem nowej generacji zapowiedział bardzo otwarte podejście do akcesoriów przygotowanych dla Xboksów. Firma potwierdziła, że wszystkie oficjalne urządzenia działające z Xboksem One bez problemu podłączymy do konsol nowej generacji. Takie podejście nie wpłynęło na plany korporacji, która w zeszłym tygodniu zapewnił już czwarty kontroler z nowej serii – tym razem zdecydowano się na czerwono-białą wersję.

Teraz zmożemy potwierdzić kolejne urządzenie od amerykańskiej korporacji. Xbox Wireless Headset trafi na rynek 16 marca 2021 roku, ale już teraz klienci mogą składać zamówienia przedpremierowe – urządzenie zostało wycenione na 449 zł.

Według Microsoftu, Xbox Wireless Headset zapewni „najlepszą w swojej klasie jakość dźwięku”:

Ciesz się wysokiej jakości audio bez zauważalnych opóźnień za pośrednictwem w 100% bezprzewodowego połączenia z konsolą Xbox, bez konieczności stosowania specjalnego odbiornika bądź innych akcesoriów. Pozwól się w pełni otoczyć realistycznym i precyzyjnym dźwiękiem dzięki obsłudze technologii dźwięku przestrzennego, w tym Windows Sonic, Dolby Atmos i DTS Headphone:X.

Słuchawki zapewnią bardzo wysoki komfort, dzięki któremu gracze mają korzystać z urządzenia przez wiele godzin – wykorzystano tutaj „ultramiękkie nauszniki”, lekką konstrukcję i regulowany pałąk. W trakcie gry będziemy intuicyjnie korzystać z regulacji głośności oraz zadbano także o szybką możliwość zmiany balansu dźwięku/rozmów.

Inżynierowie z Redmond zadbali również o „krystalicznie czyste rozmowy”:

Po włączeniu funkcji izolowania głosu mikrofon „koncentruje się” na wychwytywaniu Twojego głosu w celu ograniczenia dźwięków z otoczenia. A kiedy nic nie mówisz, funkcja automatycznego wyciszania samoczynnie wycisza mikrofon, aby niepotrzebnie nie zakłócać „eteru”. Jeżeli po prostu potrzebujesz prywatności, też jest na to rozwiązanie — wystarczy użyć przycisku wyciszania.

Xbox Wireless Headset będzie również współpracował z aplikacją Xbox, dzięki której zainteresowani otrzymają możliwość dostosowania dźwięku (w tym korektor, wzmocnienie niskich tonów oraz czułość funkcji automatycznego wyciszania i mikrofonu). Sprzęt sparujemy z konsolą bez używania odbiornika USB czy też jakiegokolwiek kabla, a gdy wyjdziemy na dwór z łatwością wykorzystamy Bluetooth do słuchania muzyki z przykładowo smartfona.

Xbox Wireless Headset w szczegółach:

 • Zawartość opakowania: Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy dla konsoli Xbox, Kabel USB-C do ładowania (długość: 14 cali)
 • Zastosowane materiały:
  - Pałąk: opaska stalowa otoczona piankową wyściółką
  - Nauszniki: owalna konstrukcja ze sztucznej skóry (poliuretan) i z piankową wyściółką
 • Konstrukcja mikrofonu: elastyczny pałąk z dwoma mikrofonami i podświetlaną diodą LED sygnalizującą pracę mikrofonu
 • Przetworniki:
  - Średnica przetwornika: 40 mm
  - Materiał przetwornika: Membrana z kompozytu papierowego i magnes neodymowy
  - Impedancja przetwornika: 32 omy
  - Pasmo przenoszenia: 20–20 000 Hz
 • Elementy sterujące:
  - Przyciski: zasilanie/parowanie, wyciszanie, pokrętło regulacji równowagi między głośnością dźwięków z gry a głośnością rozmów głosowych (lewy nausznik), pokrętło regulacji głośności (prawy nausznik).
 • Bluetooth: Wersja Bluetooth: 4.2 (A2DP, HFP, HSP). Kodek: SBC
 • Bateria: Wbudowany akumulator litowo-jonowy zapewniający do 15 godzin pracy na jednym ładowaniu. 30 minut ładowania pozwala uzyskać 4 godziny czasu pracy baterii, a całkowite naładowanie zajmuje ok. 3 godziny, jeżeli zestaw słuchawkowy nie jest używany*.
 • Masa: 312 g (11 uncji)
 • Wirtualny dźwięk przestrzenny: Obsługa technologii dźwięku przestrzennego, takich jak Windows Sonic, Dolby Atmos i DTS Headphone:X w przypadku używania z konsolami Xbox Series X|S oraz Xbox One*
 • Aplikacja Akcesoria Xbox: Obsługa funkcji korektora, wzmocnienia niskich tonów, automatycznego wyciszania oraz regulacji jasności diody LED i czułości mikrofonu*

Źródło: Microsoft

Tagi: pc xbox one xbox series x xbox series x|x