Avengers zdetronizowany. Chiński Detective Chinatown 3 z wyjątkowym startem

Filmy i seriale
1478V
Avengers zdetronizowany. Chiński Detective Chinatown 3 z wyjątkowym startem
Wojciech Gruszczyk | 15.02.2021, 17:40

„Avengers: Koniec gry” nie jest już superprodukcją z najlepszym startem w historii w jednym kraju. Film z Marvel Cinematic Universe zanotował gorszy wynik od chińskiego „Detective Chinatown 3”. Tytuł zadebiutował w Państwie Środka i osiągnął gigantyczne otwarcie.

„Avengers: Koniec gry” wygenerował na otwarcie w Stanach Zjednoczonych 357 mln dolarów i znawcy branży sądzili, że ten rezultat przez długi czas nie zostanie pobity. Nie musieliśmy jednak czekać kilku lat na nowego lidera, ponieważ „Detective Chinatown 3” w zaledwie trzy dni osiągnął 393 mln dolarów w samych Chinach. Jednocześnie trzeba pamiętać, że opowieść z Marvel Cinematic Universe doliczono 60 mln z czwartkowych przedpremierowych pokazów.

Kevin Feige nie musi się aktualnie martwić o ogólny rekord „Avengers: Koniec gry” (2,79 mld dolarów), ale jest to na pewno ciekawa sytuacja, która pokazuje, jak wielką popularnością cieszy się seria „Detective Chinatown” w Chinach. Pierwsza część zadebiutowała w 2015 roku, a kontynuacja w 2018 roku. Warto również dodać, że „Detective Chinatown 3” zanotował także rekordowy wynik pod względem sprzedaży biletów w kinach IMAX – 23,5 mln dolarów.

Nie możemy również zapomnieć, że „Koniec gry” osiągnęło na całym świecie znacznie lepsze otwarcie (1,22 mld), ale przedstawione porównanie odnosi się do jednego kraju.

Wynik „Detective Chinatown 3” ucieszył Hollywood, ponieważ wytwórnie mają nadzieję, że widzowie w Stanach Zjednoczonych oraz Europie równie chętnie wrócą do kin – aktualnie jednak korporacje nie mogą nawet marzyć o takich wynikach.

Poniżej możecie sprawdzić zwiastun rekordzisty:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/news/box-office-croods-2-shoots-to-no-1-in-12th-outing-beats-judas-and-the-black-messiah

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper