Avengers Koniec gry z jeszcze lepszym wynikiem. Chińczycy dorzucili dodatkowe miliony

Filmy i seriale
1939V
Avengers Koniec gry z jeszcze lepszym wynikiem. Chińczycy dorzucili dodatkowe miliony
Wojciech Gruszczyk | 02.01.2020, 22:48

„Avengers Koniec gry” osiągnęło jeszcze lepszy rezultat. Najnowsze dane z Chin potwierdzają kolejne miliony, które sprawią, że nowe filmy będą miały jeszcze większy problem z pobiciem rekordu ustanowionego przez produkcję Marvela.

Stworzenie „Avengers Koniec gry” kosztowało 356 mln dolarów, ale film według informacji wygenerował 2,797 mld dolarów. Jest to aktualnie najbardziej kasowa produkcja – opowieść pokonała „Avatar”, który dotychczas może pochwalić się wynikiem na poziomie 2,789 mld dolarów.

Jak się jednak okazuje, najwidoczniej Chińczycy nadal chętnie zapoznają się z opowieścią, ponieważ właśnie z tego kraju do budżetu hitu Marvela popłynęły kolejne 3 mln dolarów. W tej sytuacji hit MCU osiągnął już 2,8 mld dolarów – trudno sobie wyobrazić, by w 2020 roku jakikolwiek film mógł nawet zbliżyć się do tego wyniku.

Sytuację ma zmienić dopiero „Avatar 2” - James Cameron jest przekonany, że jego nowy tytuł bez problemu pokona „Avengers Koniec gry” i reżyser ponownie będzie mógł pochwalić się stworzeniem najbardziej dochodowej produkcji w historii. Jak wiadomo Cameron odpowiada za drugie oraz trzecie miejsce w światowym Box Office („Avatar” 2,789 mld dolarów i „Titanic” 1,187 mld dolarów).

Warto spojrzeć:

Źródło: https://www.comicbookmovie.com/avengers/avengers_endgame/avengers-endgame-becomes-the-first-28-billion-movie-after-updated-china-bo-numbers-a172466

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper