Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 14.02.2021 18:41
Twisted Metal PS3 rocznica
940V

Twisted Metal na PS3 obchodzi dziś 9. urodziny, a my wciąż czekamy na powrót kolejnej odsłony

Marka Twisted Metal towarzyszyła PlayStation niemalże od pierwszych chwil życia, albowiem pierwsza odsłona cyklu zadebiutowała już w 1995 roku. Dziś swoje dziewiąte urodziny obchodzi ostatnia edycja zapomnianej przez Sony serii.

Sony od zawsze mówi, że nie zapomina o żadnej z posiadanych przez siebie marek i zawsze jest szansa na to, aby dany tytuł powrócił do świata żywych w nowej formie. 

Jedną z serii, która naprawdę zasługuje na taki los jest jedna z flagowych niegdyś marek Japończyków, Twisted Metal. Cykl towarzyszący konsolom PlayStation już od 1995 roku i aż do 2012 roku regularnie otrzymywała nowe odsłony na PSX, PS2, PSP oraz oczywiście PlayStation 3, gdzie swoisty reboot marki został niestety ostatnią jej iteracją.

Do dziś ukazało się aż 10 różnych gier z cyklu Twisted Metal, co jest wynikiem robiącym spore wrażenie. Niestety przytoczona dziś wersja z PS3 rozeszła się w nakładzie nieprzekraczającym 1 miliona egzemplarzy, co zapewne było dla Sony pewnym argumentem stojącym za zakończeniem prac nad rozwojem przygód szalonego Sweet Tootha.

Tagi: Eat Sleep Play PlayStation PS5 SCEE Twisted Metal