Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 13.02.2021 10:30
Microsoft i Techland 2021
1261V

Microsoft rozważa zakup Techlandu? Zaskakujące plotki ponownie pojawiają się w Internecie

W Sieci raz jeszcze zawrzało, gdy dwóch internetowych twórców poruszyło temat ewentualnego nabycia polskiego studia przez Microsoft.

Techland to bez wątpienia jedno z największych studiów deweloperskich w kraju nad Wisłą. Ekipa utalentowanych twórców cały czas dłubie obecnie przy swojej najgłośniejszej marce. Ciągle czekamy przecież na informacje odnośnie do Dying Light 2 (wiele osób wierzy, że ostatni wyciek daty premiery okaże się prawdziwym), a w międzyczasie pojawiają się doniesienia, które zdradzają kolejne DLC do pierwszej odsłony gry!

I w trakcie, gdy ci pracują, Internet ponownie obiegają plotki w kwestii potencjalnego objęcia Techlandu przez Microsoft. Nie jest żadną tajemnicą, iż giganci technologiczni ze Stanów Zjednoczonych cały czas szukają nowych opcji zakupowych, aby tylko zwiększać potencjał i jakość swoich przyszłych gier. A temat naszego rodzimego studia pojawiał się już w 2019 roku.

Teraz wszystko wypłynęło za sprawą dwóch twórców internetowych. Jeden z nich, Jeremy "ACG" Penter, wspomniał w swoim podcaście, że Microsoft zamierza nabyć studio w 2021 roku. I choć podał jeszcze kilka mniejszych informacji, w żadnym wypadku nie mogliśmy liczyć na żadne szczegóły. O te pokusił się jednak jeden z leakerów - Shpeshal Ed. Wspomniał on na swoim Twitterze, że nieco podłubał, popytał i jest przekonany, że chodzi właśnie o Techland.

Cóż, ciężko przypiąć tej informacji łatkę znaczącej wiadomości. Na ten moment nie jest to niczym więcej, niż plotką, ale z racji, że wiadomość pojawia się w coraz większej liczbie portali w Sieci, należy to podkreślić. Jeśli tylko pojawią się jakiekolwiek konkretne informacje na ten temat, na pewno będziemy Was informować.

Źródło: https://gamerant.com/xbox-acquisition-techland-dying-light-2/
https://wccftech.com/dying-light-2-techland-microsoft-purchase-new-rumors-2021/

Tagi: Dying Light 2 Techland