Microsoft rozważa zakup Techlandu? Zaskakujące plotki ponownie pojawiają się w Internecie

Plotka
1451V
Microsoft rozważa zakup Techlandu? Zaskakujące plotki ponownie pojawiają się w Internecie
Kajetan Węsierski | 13.02.2021, 10:30

W Sieci raz jeszcze zawrzało, gdy dwóch internetowych twórców poruszyło temat ewentualnego nabycia polskiego studia przez Microsoft.

Techland to bez wątpienia jedno z największych studiów deweloperskich w kraju nad Wisłą. Ekipa utalentowanych twórców cały czas dłubie obecnie przy swojej najgłośniejszej marce. Ciągle czekamy przecież na informacje odnośnie do (wiele osób wierzy, że ostatni wyciek daty premiery okaże się prawdziwym), a w międzyczasie pojawiają się doniesienia, które zdradzają kolejne DLC do pierwszej odsłony gry!

I w trakcie, gdy ci pracują, Internet ponownie obiegają plotki w kwestii potencjalnego objęcia Techlandu przez Microsoft. Nie jest żadną tajemnicą, iż giganci technologiczni ze Stanów Zjednoczonych cały czas szukają nowych opcji zakupowych, aby tylko zwiększać potencjał i jakość swoich przyszłych gier. A temat naszego rodzimego studia pojawiał się już w 2019 roku.

Teraz wszystko wypłynęło za sprawą dwóch twórców internetowych. Jeden z nich, Jeremy "ACG" Penter, wspomniał w swoim podcaście, że Microsoft zamierza nabyć studio w 2021 roku. I choć podał jeszcze kilka mniejszych informacji, w żadnym wypadku nie mogliśmy liczyć na żadne szczegóły. O te pokusił się jednak jeden z leakerów - Shpeshal Ed. Wspomniał on na swoim Twitterze, że nieco podłubał, popytał i jest przekonany, że chodzi właśnie o Techland.

Cóż, ciężko przypiąć tej informacji łatkę znaczącej wiadomości. Na ten moment nie jest to niczym więcej, niż plotką, ale z racji, że wiadomość pojawia się w coraz większej liczbie portali w Sieci, należy to podkreślić. Jeśli tylko pojawią się jakiekolwiek konkretne informacje na ten temat, na pewno będziemy Was informować.

Źródło: https://gamerant.com/xbox-acquisition-techland-dying-light-2/ https://wccftech.com/dying-light-2-techland-microsoft-purchase-new-rumors-2021/

Komentarze (44)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper