Iza Łęcka Iza Łęcka 12.02.2021 07:00
Xbox Series XS
3546V

Xbox Series X|S ulepszony. Microsoft wydaje aktualizację i potwierdza znany błąd

Najnowsza aktualizacja Xboksa Series X|S nie usuwa znanej niedogodności związanej z kontrolerami, choć korporacja z Redmond przedstawiła czasowe rozwiązanie problemu, które może okazać się skuteczne dla niektórych graczy.

Microsoft już za czasów Xboksów One udowodnił, że potrafi znakomicie dbać o konsole, często publikując duże aktualizacje, których zadaniem było wprowadzanie nowych funkcji, usuwanie błędów czy dbanie o komfort użytkowników. Nie inaczej powinno być w przypadków Xboksów Series X|S.

Już kilka tygodni temu informowaliśmy o błędzie utraty połączenia kontrolerów z najnowszymi Xboksami, którego jak dotąd nie udało się naprawić. Amerykanie wydali jednak na swojej witrynie krótką notkę, w której proszą o przesyłanie informacji zwrotnych:

„Wiemy o problemie, w którym niektóre kontrolery Xbox Series X|S tracą połączenie z konsolą. Jeśli zaobserwujesz taką sytuację, spróbuj ponownie podłączyć kontroler do konsoli bezprzewodowo lub za pomocą kabla USB, a jeśli to możliwe, podłącz inny kontroler, a następnie prześlij informację zwrotną. Następnie zrestartuj konsolę i spróbuj ponownie podłączyć kontroler”.

Potwierdzono, że w niektórych sytuacjach mixer audio może nie działać, część tytułów posiada błędny znacznik „Trial” w folderze gier i aplikacji, a także zdarza się, że po uruchomieniu konsoli może być wyświetlany nieprawidłowy kolor profilu – inżynierowie z Redmond pracują nad usunięciem tych błędów.

Najnowsza aktualizacja wprowadza „ogólne poprawki stabilności i wydajności”, jednakże nie poznaliśmy konkretnych detali, które zostały wyeliminowane. Producent zapewnia, że pracuje nad znaną nieprawidłowością związaną z padami, co powinno uspokoić część społeczności Xboksa. Od dwóch dni pierwsi gracze mieli możliwość pobierania plików, które w ostateczności są dostępne dla wszystkich od dzisiaj.

Źródło: https://twistedvoxel.com/xbox-firmware-update-controller-disconnection-fix/

Tagi: firmware Microsoft Xbox xbox series x|s