Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.01.2021 19:21
Xbox Series X|S kontroler
2446V

Xbox Series X|S ma problem z kontrolerami. Microsoft potwierdza i pracuje nad łatką

Jeśli natrafiliście na problem z nowymi kontrolerami do Xboksów Series X|S, to możecie mieć pewność, że nie jesteście osamotnieni. Microsoft odebrał wiele zgłoszeń dotyczących błędów i już zapowiedział opracowywanie stosownej aktualizacji. Patch rozwiąże niedogodności.

Microsoft pyta graczy o kontroler do PlayStation, ale korporacja musi również zadbać o już wydane i dołączone do nowych konsol pady. Na oficjalnym forum amerykańskiej korporacji znajdziecie 40-stronicowy wątek, w którym gracze informują o niedogodnościach z urządzeniami do Xboksów Series X|S.

Okazuje się, że część klientów nie może w spokoju grać na kontrolerach dołączonych do nowych konsol Microsoftu, ponieważ sprzęt może w pewnym momencie przestać reagować. Firma jednak wie o problemie i zamierza działać:

„Jesteśmy świadomi, że niektórzy gracze mogą doświadczać rozłączania nowych bezprzewodowych kontrolerów do Xboksa, a nasze zespoły aktywnie pracują nad rozwiązaniem, które zostanie dołączone do przyszłej aktualizacji”

Trudno obecnie potwierdzić skalę problemów, ale Microsoft już pracuje nad stosowną aktualizacją, która powinna pomóc. Doświadczyliście tych niedogodności?

Źródło: https://www.theverge.com/2021/1/5/22215289/microsoft-xbox-series-x-controller-disconnect-update

Tagi: Microsoft Xbox Xbox Series X|S