Six Days in Fallujah powraca! Strzelanka prezentująca „prawdziwą wojnę w Iraku” wygląda świetnie

News
1390V
Six Days in Fallujah powraca! Strzelanka prezentująca „prawdziwą wojnę w Iraku” wygląda świetnie
Wojciech Gruszczyk | 11.02.2021, 15:28

Jedną z dużych niespodzianek tego tygodnia jest powrót Six Days in Fallujah. Produkcja została kilka lat temu anulowana przez Konami, ale twórcy postanowili wskrzesić projekt i jeszcze w 2021 roku odbędzie się premiera wojennej strzelanki.

Six Days in Fallujah zostało w 2009 roku anulowane przez Konami, ale produkcja, która ma pokazać „prawdziwą wojnę w Iraku” powróci – gracze mogą liczyć na połączenie rozgrywki z wywiadami marines. Teraz tytuł ma nowego wydawcę i w 2021 roku ma odbyć się premiera na PC oraz konsolach.

Gra w 2009 roku zebrała sporo negatywnych komentarzy od między innymi dziennikarzy czy też brytyjskich weteranów wojennych, ale Victura (wydawca założony przez prezesa oryginalnego dewelopera Atomic Games) ogłosił, że pozycja jest rozwijana przez Highwire Games.

Six Days in Fallujah będzie „pierwszoosobową, taktyczną strzelanką wojskową opartą na prawdziwych historiach z drugiej bitwy o Faludżę w 2004 roku”. Victura miało współpracować z marines i żołnierzami, którzy walczyli w Iraku i sama pozycja przybliży graczom, jak naprawdę wygląda współczesna wojna.

„Ciężko jest zrozumieć jak wygląda walka, gdy fałszywi ludzie robią fałszywe rzeczy w fałszywych miejscach. To pokolenie wykazało się poświęceniem i odwagą w Iraku tak niezwykłą, jak żadne inne w historii. A teraz oferują nam nowy sposób zrozumienia jednego z najważniejszych wydarzeń naszego stulecia. Nadszedł czas, aby rzucić wyzwanie przestarzałym stereotypom na temat tego, czym mogą być gry wideo” – powiedział Peter Tamte, CEO Victure

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/konamis-cancelled-six-days-in-fallujah-has-been-revived/

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper