Wybraliście najlepsze gry Game Pass 2020 - Wiedźmin 3: Dziki Gon grą roku!

Konkurs
2478V
Wybraliście najlepsze gry Game Pass 2020 - Wiedźmin 3: Dziki Gon grą roku!
redakcja | 15.02.2021, 17:03

Drodzy Czytelnicy, z końcem stycznia zakończyło się głosowanie na najlepsze gry 2020 roku w usłudze Game Pass. Główne wyróżnienie - Gra roku - trafiło do Wiedźmina 3: Dziki Gon! Łącznie nadesłaliście ponad 5250 uzasadnień swoich wyborów. Nadszedł czas na ogłoszenie oficjalnych wyników!

Przypominamy, że głosowanie odbywało się w 7 kategoriach. W każdej z nich nominowanych było 5 propozycji, za wyjątkiem gry roku, gdzie czekało na Was 10 gier. Każdy swój typ należało uzasadnić pisemnie i to właśnie te uzasadnienia jury brało pod uwagę, przyznając nagrody w poszczególnych kategoriach. 

Poniżej czekają na Was oficjalne wyniki wraz z wybranymi uzasadnieniami, które zostały nagrodzone (z nagrodzonymi osobami skontaktujemy się drogą mailową). Autorzy najlepszych opisów w poszczególnych kategoriach zostaną nagrodzeni:

 • miesięcznymi subskrypcjami Xbox Game Pass Ultimate - dla kategorii najładniejsza gra, multiplayer, indie, gra rodzinna, najpiękniejsza ścieżka dźwiękowa i wydarzenie 
 • konsolą Xbox Series X + 3-miesięczną subskrypcją Xbox Game Pass Ultimate - dla kategorii gra roku

Wybieramy najlepsze gry Game Pass 2020. Do wygrania Xbox Series X i subskrypcje Xbox Game Pass Ultimate

Wybieramy najlepsze gry Game Pass 2020. Do wygrania Xbox Series X i subskrypcje Xbox Game Pass Ultimate

Najpiękniejsza gra

Wybraliście najlepsze gry Game Pass 2020 - Wiedźmin 3: Dziki Gon grą roku!

 1. Red Dead Redemption 2 - 30,7%
 2. Ori and the Will of the Wisps - 23,0%
 3. Forza Horizon 4 - 21,0%
 4. Microsoft Flight Simulator - 20,6%
 5. Control - 4,7%

[Ori and the Will of the Wisps] Każda z nominowanych gier jest wizualnym arcydziełem, ale twórcy z Moon Studios idą krok dalej - do artyzmu. Ori nie odwzorowuje rzeczywistego świata, tylko powołuje do życia nowy - i to jaki! Po grze widać, jak wiele serca i wyobraźni w nią włożono. Jak wiele kunsztu wymagała - zarówno jeśli idzie o drobne detale, obłędne tła, jak i na poziomie ogólnej, porywającej i spójnej wizji. To właśnie za sprawą grafiki Niwen staje się miejscem tak pociągającym, mistycznym i tajemniczym zarazem. Lirycznym. Grając w Oriego, można w dowolnym momencie zrobić zrzut ekranu, a zapisany obraz spokojnie można wydrukować i oprawić w ramki. O ilu grach można to powiedzieć?

Najlepszy multiplayer

Wybraliście najlepsze gry Game Pass 2020 - Wiedźmin 3: Dziki Gon grą roku!

 1. Grand Theft Auto V - 32,6%
 2. A Way Out - 25,1%
 3. Among Us - 21,5%
 4. Destiny 2: Beyond Light - 16,1%
 5. Age of Empires III: Definitive Edition - 4,7%

[A Way Out] Za pośrednictwem A Way Out mogłem z ogromną przyjemnością spędzić czas z moją drugą połówką i przeżywać te same emocje, które zaserwowali nam twórcy gry. Doświadczając wspólnie tytułu, rozumieliśmy się bez słów i odgrywaliśmy swoje role Vincenta i Leo. Ciągła współpraca z towarzyszem pozwala zbudować pozytywną relację i wprowadzić dobrą atmosferę. Niebanalna fabuła z charakterystycznymi postaciami, okraszona fantastycznym trybem kooperacyjnym to strzał w dziesiątkę. Dopełnieniem całej historii było zaskakujące zakończenie, które określiłbym mianem pozytywnie "innego" i skłaniającego do podjęcia rozgrywki raz jeszcze.

Najlepsza gra indie

Wybraliście najlepsze gry Game Pass 2020 - Wiedźmin 3: Dziki Gon grą roku!

 1. A Plague Tale: Innocence - 56,9%
 2. Dead Cells - 16,4%
 3. Call of the Sea - 12,6%
 4. Children of Morta - 8,1%
 5. Moonlighter - 6,0%

[A Plague Tale: Innocence] Mam taką cichą nadzieję, że gdy za kilka lat w świecie gier zapanuje renesans fabularnych gier single player, tytuły mniejszego kalibru – z A Plague Tale: Innocence na czele – zostaną wliczone do grona prekursorów nowego trendu. „Opowieść o pladze” nie należy co prawda do grona najbardziej rozbudowanych produkcji i nie może pochwalić się zróżnicowaną rozgrywką czy szerokim wachlarzem mechanik, ale ma za to coś, czego tak wielu grom dziś brakuje – duszę. Od pierwszych chwil spędzonych w XIV-wiecznej Francji aż do napisów końcowych miałem poczucie, że obcuję z produktem, w który ktoś włożył mnóstwo serca i pasji. I pomimo łatki gry „na jeden raz”, którą często przypisuje się produkcji studia Asobo, z chęcią przeżyję tę przygodę raz jeszcze.

Najlepsza gra rodzinna

Wybraliście najlepsze gry Game Pass 2020 - Wiedźmin 3: Dziki Gon grą roku!

 1. Overcooked 2 - 35,0%
 2. Minecraft - 24,3%
 3. Tetris Effect: Connected - 14,1%
 4. Minecraft Dungeons - 14,0%
 5. A Way Out - 12,6%

[Overcooked 2] Tu król może być tylko jeden. Dla trójki bądź czwórki graczy niewiele jest gier dorównujących Overcooked 2. Rewelacyjna rozgrywka, świetne i różnorodne scenariusze, zabawna oprawa audiowizualna. Niech Cię ona jednak nie zwiedzie. Dalsze etapy bardziej przypominają kuchnię Gordona Ramsaya niż pogaduszki przy racuchach u babci w mieszkaniu. Gra weryfikuje refleks, organizację, umiejętności kierowania zespołem, no i... nierzadko przyjaźnie. Chwila nieuwagi i kuchnia zmienia się w pole bitwy, po którym jeden biega z pomidorem, drugi próbuje zmusić sąsiada do zmywania, podczas gdy trzeci gasi pożary: i w przenośni, i dosłownie. Zdecydowanie top 5 multiplatformogwych gier dla czwórki graczy ostatnich dwudziestu lat. Coś wspaniałego!

Najpiękniejsza ścieżka dźwiękowa

Wybraliście najlepsze gry Game Pass 2020 - Wiedźmin 3: Dziki Gon grą roku!

 1. Doom Eternal - 31,8%
 2. Red Dead Redemption 2 - 30,3%
 3. Ori and the Will of the Wisps - 25,0%
 4. Nier: Automata - 11,8%
 5. Streets of Rage 4  - 1,1%

[Nier: Automata] Idylla, rozmarzenie, błogostan, szczypta mistycyzmu, aż wreszcie niepokój, bunt, walka i jej wynik - nie zawsze szczęśliwy. Nie, nie opisuję fabuły, tylko kilka doznań z otwartego katalogu uczuć, jakich doświadczymy, słuchając muzyki, bez której NieR: Automata nie byłaby tą samą grą, którą jest.

Najważniejsze wydarzenie

Wybraliście najlepsze gry Game Pass 2020 - Wiedźmin 3: Dziki Gon grą roku!

 1. Ogłoszenie dostępności gier Zenimax, w tym Bethesda Softworks, w dniu premiery w katalogu Game Pass od 2021 roku - 38,6%
 2. Wprowadzenie gier z katalogu EA Play do katalogu Game Pass - 30,7%
 3. Wprowadzenie grania w chmurze na urządzeniach mobilnych - 14,5%
 4. Wprowadzenie gier Rockstar Games do katalogu Game Pass (GTA 5 i Red Dead Redemption 2) - 10,9%
 5. Wprowadzenie gry CD PROJEKT RED do katalogu Game Pass (m.in. Wojna Krwi: Wiedzminskie Opowiesci) - 5,3%

[Wprowadzenie grania w chmurze na urządzeniach mobilnych] Wszystkie z proponowanych wydarzeń mogłyby bez problemu wygrać tę kategorię. Mój wybór pada jednak na wprowadzenie grania w chmurze na urządzeniach mobilnych. Bez wątpienia jest to kamień milowy nie tylko dla usługi GP, ale również dla całej branży gier. Możliwość grania gdzie się chce i kiedy się chce w ulubione gry dzięki telefonowi jest czymś niesamowitym, o czym jeszcze kilka lat temu jako gracze byśmy nawet nie marzyli. Do tego jest to wszystko zawarte w cenie abonamentu, który oferuje setki wspaniałych gier, dzięki czemu dostęp do ogromnej biblioteki jest właściwie nieograniczony. Czy to na wakacjach poza domem, czy w domu, kiedy żona używa TV, czy może podczas przerwy w pracy. Wszystko jedno. Game Pass możemy mieć zawsze przy sobie.

Gra roku

Wybraliście najlepsze gry Game Pass 2020 - Wiedźmin 3: Dziki Gon grą roku!

 1. Wiedzmin 3: Dziki Gon - 25,9%
 2. Red Dead Redemption 2 - 24,1%
 3. Gears 5 - 12,2%
 4. Ori and the Will of the Wisps - 9,0%
 5. Star Wars Jedi: Upadły zakon - 7,0%
 6. Doom Eternal - 6,7%
 7. Microsoft Flight Simulator - 6,3%
 8. Grand Theft Auto 5 - 4,1%
 9. Control - 3,5%
 10. Minecraft Dungeons - 1,2%

[Wiedzmin 3: Dziki Gon] Wiedźmin 3 to gra wszelkich stuleci, bowiem jeden rok na Geralta to zaiste zbyt mało. Uwierzyć niepodobna, w jakem wielkim i otwartym świecie bić nam przyszło strzygi, upiory i inne monstra. By go przejść choć raz, wzdłuż i wszerz, godzin ze sto cięgiem waćpan poświęcić musisz. Gra jest jak malowany najzacniejszy obraz, a postaci jakoby żywe były i zamiarowały wyjść z ekranu i obok stanąć. Prócz głównej naszej opowieści, na Ciri skupionej, daleko więcej mamy w grze perypetyj wszelakich. Bacz jednak, ażeby się wśród nich nie zatracić – wszak Ciri niechybnie odnaleźć trzeba, nim znów przed Dzikim Gonem ucieknie w świat inny. Com widziała i słyszała, uwierzyć niepodobna. Samemuż przekonać się trza, co nam Wiedźmin ofiarowuje.

Dziękujemy jeszcze raz za wspólną zabawę, a zwycięzcom gratulujemy nagród. Z autorami wybranych opisów skontaktujemy się drogą mailową na adres podany podczas wysyłania ankiety. 

Jednocześnie przypominamy, że w wiele z wyróżnionych gier cały czas możecie zagrać, korzystając z usługi Game Pass Ultimate. Aktualnie próbny miesiąc dla nowych subskrybentów dostępny jest w promocyjnej cenie 4 zł. Życzymy miłej zabawy!

Źródło: własne

Komentarze (58)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper