Iza Łęcka Iza Łęcka 10.02.2021 07:00
PS5 i Xbox Series X Blu-ray
3310V

PS5 oferuje lepszy odtwarzacz Blu-ray od Xboksa Series X. Profesjonalne testy pokazują różnice

PlayStation 5 i Xbox Series X trafiły na rynek z odtwarzaczami Blu-ray, jednak okazuje się, że to PS5 lepiej radzi sobie z odtwarzaniem filmów. Zgodnie z wynikami najnowszych testów, sprzęt Sony zapewnia płynniejszą jakość podczas oglądania produkcji w 4K.

Sony i Microsoft udostępniły na rynku dwie wersje nowych konsol, ale jeśli zdecydujecie się na droższe wydania, to w zestawie z różnymi grami, będziecie mogli także odtwarzać filmy czy też seriale dzięki odtwarzaczom Blu-ray.

Specjaliści z dziedziny telewizorów sprawdzili, która konsola oferuje lepszą jakość obrazu, a uzyskane wyniki są bardzo interesujące. Redakcja HDTVTest przetestowała urządzenia, włączając „Piąty element” z 1997 roku – PS5 oferuje jaśniejsze kolory. Nowa generacja Sony lepiej oddaje gradację, wyświetlając 12-bitowy YCBCR444 w porównaniu do 10-bitów RGB w urządzeniu Microsoftu.

Przed wznowieniem odtwarzania Xbox Series X przeskakuje kilka klatek podczas szybkiego przewijania do tyłu i do przodu, a dodatkowo odtwarzacz w konsoli Microsoftu nie radzi sobie z filmami w 24 fps, co skutkuje „zacinaniem się” klatki, co około 45 sekund.

Trzeba mieć świadomość, że konsole nie oferują najlepszej jakości podczas oglądania produkcji na Blu-ray (nie radzą sobie z Dolby Vision), natomiast przeciętny widz nie powinien zauważyć różnicy, ale jeśli należycie do grona fanów kina, którzy liczą na najwyższą jakość i macie akurat dostęp do dwóch sprzętów – płytę z ulubionym filmem lepiej uruchomić na PS5.

Źródło: https://screenrant.com/ps5-blu-ray-player-xbox-series-x-comparison/
https://www.resetera.com/threads/hdtvtest-ps5-vs-xbox-series-x-4k-blu-ray-player-comparison.375249/

Tagi: blu-ray microsoft ps5 sony xbox series x