CD Projekt z kolejnym spadkiem akcji. Atak hakerów wpłynął na spółkę

Gry
1575V
CD Projekt z kolejnym spadkiem akcji. Atak hakerów wpłynął na spółkę
Iza Łęcka | 09.02.2021, 11:20

CD Projekt przeżywa ostatnio niezwykle wymagający okres, a dzisiejsze potwierdzenie ataku hakerów stanowi kolejne wyzwanie w działalności studia. Niepokojąca wiadomość wpłynęła na cenę akcji spółki odpowiedzialnej za growe przygody Wiedźmina oraz Cyberpunka 2077.

Przed godziną 9:00 CD Projekt RED potwierdził cyberatak na swoje serwery. Wydarzenie odbiło się szerokim echem na cenie akcji spółki, która spadła nawet o 5,5%, natomiast obecnie utrzymuje się na poziomie około -3,88%. Jest to kolejny znaczący spadek, jaki przeżywa polska firma skupiająca się aktualnie na drugiej aktualizacji do przygody w Night City. Cena akcji wynosi w tej chwili 275,20 zł.

Dalsza część tekstu pod wideo

CD Projekt z kolejnym spadkiem akcji. Atak hakerów wpłynął na spółkę

Należy przypomnieć, że w grudniu polskie przedsiębiorstwo zanotowało na giełdzie historyczny rekord (464,20 zł), ale poziom ten został osiągnięty jeszcze przed premierą Cyberpunka 2077. Kolejne kłopoty RPG-a, niezadowolenie rzeszy użytkowników, krytyczne opinie oraz usunięcie z PlayStation Store spowodowało, że w ciągu dwóch tygodni walory przeceniono z ponad 460 zł do niespełna 250 zł.

W styczniu kurs spółki ponownie osiągnął znaczący wzrost (z 250 zł do 376 zł), ale zaskakujące noty na giełdzie najpewniej była konsekwencją sytuacji ze Stanów Zjednoczonych, a dokładnie działań związanych z akcjami Gamestopu.

Obecnie CD Projekt doświadcza kolejnego kryzysu, który wpłynie na wycenę całej spółki, a także może opóźnić plany dotyczące naprawy Cyberpunka 2077 oraz rozwoju produkcji.

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/CD-Projekt-padl-ofiara-cyberataku-skradziono-czesc-danych-8053019.html

Komentarze (70)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper