PS5 nie wróci do sklepów w Indiach przed marcem. Gracze nadal czekają na realizację preorderów

News
771V
PS5 nie wróci do sklepów w Indiach przed marcem. Gracze nadal czekają na realizację preorderów
Bartosz Dawidowski | 08.02.2021, 09:45

PS5 cały czas jest nieosiągalne w normalnej sprzedaży (pojedyncze sztuki, które pojawiają się w sklepach, schodzą dosłownie w minuty). Nie wygląda na to, żeby sytuacja miała się poprawić do końca zimy.

Niestety potwierdzają się niepokojące sygnały od AMD, o których pisaliśmy w tym miejscu. Korporacja zapowiedziała, że nie będzie w stanie jeszcze przez kilka miesięcy sprostać zapotrzebowaniu i wyprodukować odpowiedniej liczby komponentów do PS5 i Xbox Series X/S. Braki w dostawach nowych konsol mogą potrwać aż do drugiej połowy 2021 r.

Potwierdzenie tych wieści napływa z Indii. Lokalny oddział IGN napisał, że indyjskie duże sieci sklepowe są już informowane przez Sony, że firma nie sprosta zamówieniom preorderowym przed marcem 2021 roku. Nie podano też dokładnego terminu w marcu, kiedy mogłyby się pojawić dostawy PS5, co z pewnością nie wprawia w optymizm osób, które czekają na realizację swoich zamówień. PS5 debiutowało w Indiach 2 lutego 2021 roku. Jak widać przesunięta premiera względem reszty świata wcale nie pomogła.

Wiele wskazuje na to, że poważne niedobory PS5 i XSX w sklepach na całym świecie - nie tylko w Indiach - potrwają jeszcze wiele miesięcy. Wszystko ma związek z niedoborami komponentów wykorzystywanych przy tworzeniu high-endowych sprzętów elektronicznych (szczególnie mocnych kart graficznych). Ten problem zgłaszało już w styczniu m.in. AMD.

Źródło: https://www.techradar.com/news/no-more-sony-ps5-restocks-in-india-before-march

Komentarze (41)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper