Max Payne 1 i 2 Remake. Jest ważne potwierdzenie od Remedy

Gry
8623V
Max Payne
Łukasz Musialik | 29.04, 17:47

Remedy Entertainment potwierdza, że pełna produkcja remake’ów kultowych gier Max Payne 1 i 2 rozpocznie się najpóźniej w II kwartale 2024 roku.

Fani mrocznej opowieści o detektywie Max Payne mogą oczekiwać, że prace nad grami nabiorą tempa pod koniec lata, choć premiery wciąż są w dalekiej przyszłości.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zgodnie z zapowiedziami, budżet na produkcję obu tytułów jest porównywalny z budżetem przeznaczonym na Alan Wake 2, co sugeruje, że Remedy nie szczędzi środków na odświeżenie tej klasycznej serii. Po niedawnym wzmożeniu tempa prac, projekty weszły w etap gotowości produkcyjnej, co daje wyobrażenie o stylu i zakresie nadchodzących gier.

Niestety, w grudniu 2023 roku fani serii otrzymali smutną wiadomość o śmierci Jamesa McCaffreya, aktora głosowego tytułowego bohatera, który zmarł na raka w wieku 65 lat. Mimo tej straty Remedy zapewnia, że gry będą wiernie oddawać ducha oryginałów, jednocześnie wprowadzając nowoczesne elementy i technologie.

Remake’i Max Payne 1 i 2 planuje się wydać jedynie na PS5, PC oraz Xbox Series X/S. Chociaż konkretne daty premiery nie zostały jeszcze ogłoszone, studio ma nadzieję na wydanie gier w przyszłym roku.

Źródło: psu.com

Komentarze (72)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper