Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.02.2021 09:04
Steam bije rekordy popularności. Wynik ze stycznia lepszy o milion graczy
666V

Steam bije rekordy popularności. Wynik ze stycznia lepszy o milion graczy

Wygląda na to, że pecetowe granie staje się coraz popularniejsze, wbrew temu co głosili niektórzy analitycy rynkowi kilka lat temu. Zainteresowanie usługami Steam cały czas rośnie.

2 stycznia na Steam zalogowanych było 25 milionów użytkowników, co stanowiło wtedy rekordowy wynik w dziejach platformy Valve. Nie trzeba było jednak długo czekać na przebicie tego rezultatu. W trakcie weekendu na serwery Steam zalogowanych było w jednym momencie 26,4 mln graczy. Wynik zatem poprawiono w zaledwie 1 miesiąc o milion użytkowników.

Najpopularniejsze gry weekendu na Steam:

  • Counter Strike: Global Offensive
  • Dota 2
  • PUBG
  • Apex Legends
  • Tale of Immortal

Szczególnie ciekawy jest przypadek Tale of Immortal, które nie dorobiło się nawet jeszcze angielskiej wersji językowej. Grze wystarczają do święcenia ogromnych triumfów wyłącznie chińscy gracze. Twórcy tego hitu, który generuje obecnie wyższe zainteresowanie m.in. od GTA 5 czy Rust, już zapowiedzieli jednak, że doczekamy się niedługo angielskiego tłumaczenia. Trzeba przy tej okazji powiedzieć, że niewątpliwie na ostatnie sukcesy Steam mają wpływ chińscy gracze, którzy tłumnie przybywają na serwery Valve, korzystając z faktu, że Steam nie jest zablokowanym serwisem przez rząd. To jedno z niewielu takich gamingowych "okienek na świat" w Państwie Środka, gdzie cenzura popularnych usług i serwisów jest niestety na porządku dziennym.

Valve pochwaliło się w ostatnich tygodniach, że w 2020 roku firma notowała średnio 120 mln użytkowników, którzy przynajmniej raz w miesiącu logują się na Steam.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-02-07-yes-valve-has-broken-its-own-concurrent-steam-users-record-yet-again

Tagi: