Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.02.2021 18:46
Robert A. Altman Bethesda
1926V

Zmarł Robert A. Altman. Założyciel i dyrektor generalny Bethesdy

Bethesda właśnie potwierdziła smutną wiadomość. Odszedł Robert A. Altman, czyli amerykański przedsiębiorca i były prawnik. Był współzałożycielem, prezesem i dyrektorem generalnym ZeniMax Media.

Bethesda właśnie potwierdziła bardzo smutną wiadomość. Zmarł Robert A. Altman, który w maju 1999 roku wraz z Christopherem Weaverem założył ZeniMax Media, nową firmę macierzystą Bethesdy. Następnie Altman objął stanowisko dyrektora generalnego, a Weaver pełnił funkcję dyrektora do spraw technologii.

Robert A. Altman nadal zasiadał na najważniejszym stołku w Bethesdzie oraz ZeniMax Media i możemy podejrzewać, że to właśnie z nim szefowie Microsoftu dogadywali dołączenie dorobku jego życia do zespołów Phila Spencera.

W Sieci pojawiły się wiadomości od przedstawicieli branży, którzy podkreślają, że Robert A. Altman był jednym z wizjonerów i w znaczący sposób przyczynił się do rozwoju gamingu. Phil Spencer nazwał byłego CEO Bethesdy bliskim przyjacielem, a Geoff Keighley podkreślił, że to między innymi on wspierał go na początku The Game Awards.

ZeniMax Bethesda

Źródło: Twitter: Bethesda

Tagi: Bethesda Robert A. Altman ZeniMax Media