Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 07.05.2012 13:35
Borderwalker - jRPG od tuzów gatunku na iOS
918V

Borderwalker - jRPG od tuzów gatunku na iOS

Kilka bardzo utalentowanych i zasłużonych postaci połączyło siły, by posiadcze urządzeń hulających na platformie iOS zakosztować mogli tego co najlepsze w japońskich grach RPG. Za Borderwalker stoją naprawdę mocne nazwiska, którym sukces zawdzięcza m.in. FF VII. 

xxxxx

 

Za scenariusz odpowiadać ma Kazushiege Nojima, który wcześniej snuł opowieść w Final Fantasy VII i VIII. Sferą artystyczną zajmie się Hideo Minaba (FF VII, FF IX), muzykę skomponuje sam Nabuo Uematsu, projektami postaci zaś zajmie się Nakaba Higurashi, którego bohaterów podziwiać mogliśmy już w Baten Kaitos.

 

Świat gry podzielony będzie na krainy dnia i nocy, których granicę przekraczać mogą wyłącznie wybrańcy. Postać prowadzona przez gracza ma być jednym z nich i ostatecznie połączyć obie sfery ponownie w całość.

 

System walki opierał będzie się na planszy podzielonej za pomocą dziewięciosektorowej siatki (3x3), gdzie poprzez dotykanie różnych obszarów, odblokujemy nowe umiejętności. Oprócz głównego wątku pojawią się bonusowe scenariusze, przepastne lochy i kolosea, w których zmierzymy sie z przeciwnościami losu, aby załapać się na naprawdę syty ekwipunek. 

 

Poniżej trailer:

 

 

Gra leży już na japońskim iTunes. Zrozumiałe jest jednak, że przewijające się krzaki nie są preferowanym przez zachodnich graczy językiem. Jedyne co pozostaje fanom tej tematyki, to trzymać kciuki, aby jak najszybciej pojawiła się wersja anglojęzyczna. 

Tagi: borderwalker ipad 3 iphone