Iza Łęcka Iza Łęcka 05.02.2021 13:30
World of Tanks Steam PC
494V

World of Tanks zmierza na Steam. Wargaming potwierdza ważną decyzję

Wargaming planuje rozszerzyć popularność World of Tanks o jak największe grono odbiorców, więc nie zamierza dłużej zamykać się na własnej platformie. Właśnie potwierdzono wrzucenie produkcji na Steam.

World of Tanks zadebiutowało na rynku wiele lat temu, ale Wargaming rozwijał produkcję na własnej platformie. Nie od dzisiaj wiadomo, że Steam cieszy się ogromną popularnością, o czym ostatnio bardzo dobrze przekonali się twórcy Apex Legends. Zadecydowano więc o sporych zmianach w dystrybucji pozycji free-to-play.

Popularne czołgi przybędą na Steam jeszcze w 2021 roku, a nowi gracze otrzymają dostęp do całej zawartości. Deweloperzy zapewnią ponad 600 wiernie odwzorowanych czołgów 11 nacji, a podczas starć na jednym serwerze pojawią się gracze zarówno z Wargaming Game Center, jak i Steama.

„Zawsze chcieliśmy, aby World of Tanks było dostępne dla każdego zainteresowanego, także jest to naturalny krok, że zapraszamy graczy steamowych do naszej rodziny. Już wkrótce, użytkownicy Steam będą mogli doświadczyć intensywnych walk i mamy nadzieję, że im się spodobają!”

Powyższymi słowami nową wersję zapowiedział Max Chuvalov, dyrektor wydawniczy World of Tanks. Pomimo entuzjastycznego przyjęcia jeszcze nie wskazano ostatecznej daty premiery. Czołgi rozpoczną ostrzał Steam w 2021 roku, tymczasem już teraz gra otrzymała swoją kartę w usłudze Valve, więc możecie dodać ją do listy życzeń.

Źródło: Informacja prasowa: Wargaming

Tagi: Microsoft Game Studios Wargaming.net World of Tanks