Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.02.2021 17:15
Apple VR/AR - Logo
2595V

Apple szykuje gogle do mieszanej rzeczywistości ze wsparciem 8K? Cena odstraszy największych fanów

Apple ma finalizować prace nad goglami do mieszanej rzeczywistości, które jednak nie będą dostępne dla każdego fana elektronicznej rozgrywki. Sprzęt ze wsparciem 8K ma trafić na rynek w ekstremalnie wysokiej cenie.

W zeszłym miesiącu potwierdziliśmy kolejne genialne wyniki Apple, ale wspominaliśmy także o plotkach dotyczących gogli VR. Teraz jednak otrzymaliśmy konkrety, które po części potwierdzają poprzednie informacje – na rynek nadciąga ekskluzywny sprzęt dla fanów elektronicznych nowinek.

Redakcja The Information otrzymała szczegóły od swoich źródeł w Apple, które przedstawiło dziennikarzom nawet zdjęcia prezentujące sprzęt. Firma szykuje podobno gogle do rozszerzonej rzeczywistości – urządzenie ma zawierać dwa wyświetlacze 8K i całkowicie odcinać użytkownika od świata zewnętrznego. Mimo to „tuzin kamer” zapewni bezpośredni podgląd na wydarzenia, które dzieją się obok gracza.

Inżynierowie chcą podobno połączyć VR z AR, więc użytkownicy mają otrzymać pełnoprawne produkty dla wirtualnej rzeczywistości, ale w każdej chwili będą mogli przełączyć widok, by doświadczać rozszerzonej rzeczywistości. Wykorzystane kamery mają śledzić ruch oczu oraz gesty rąk, a nawet Apple ma zadbać o sensory LiDAR, które pozwolą zmierzyć odległość między obiektami.

Zdaniem przedstawionych szczegółów, fotki prezentowały gogle w „późnym etapie prototypowania” z 2020 roku. Sprzęt ma otrzymać wymienne opaski oraz oferować dźwięk przestrzenny.

Apple zdaniem The Information ma szykować gogle dla bardzo wąskiego grona odbiorców – propozycja może zadebiutować już w 2022 roku i ma kosztować około 3000 dolarów (11250 zł)

Źródło: https://www.engadget.com/apple-mixed-reality-headset-price-specs-rumor-145412503.html

Tagi: apple ar rozszerzona rzeczywistość vr wirtualna rzeczywistość