Apple szykuje gogle do mieszanej rzeczywistości ze wsparciem 8K? Cena odstraszy największych fanów

Plotka
2744V
Apple szykuje gogle do mieszanej rzeczywistości ze wsparciem 8K? Cena odstraszy największych fanów
Wojciech Gruszczyk | 04.02.2021, 17:15

Apple ma finalizować prace nad goglami do mieszanej rzeczywistości, które jednak nie będą dostępne dla każdego fana elektronicznej rozgrywki. Sprzęt ze wsparciem 8K ma trafić na rynek w ekstremalnie wysokiej cenie.

W zeszłym miesiącu potwierdziliśmy kolejne genialne wyniki Apple, ale wspominaliśmy także o plotkach dotyczących gogli VR. Teraz jednak otrzymaliśmy konkrety, które po części potwierdzają poprzednie informacje – na rynek nadciąga ekskluzywny sprzęt dla fanów elektronicznych nowinek.

Redakcja The Information otrzymała szczegóły od swoich źródeł w Apple, które przedstawiło dziennikarzom nawet zdjęcia prezentujące sprzęt. Firma szykuje podobno gogle do rozszerzonej rzeczywistości – urządzenie ma zawierać dwa wyświetlacze 8K i całkowicie odcinać użytkownika od świata zewnętrznego. Mimo to „tuzin kamer” zapewni bezpośredni podgląd na wydarzenia, które dzieją się obok gracza.

Inżynierowie chcą podobno połączyć VR z AR, więc użytkownicy mają otrzymać pełnoprawne produkty dla wirtualnej rzeczywistości, ale w każdej chwili będą mogli przełączyć widok, by doświadczać rozszerzonej rzeczywistości. Wykorzystane kamery mają śledzić ruch oczu oraz gesty rąk, a nawet Apple ma zadbać o sensory LiDAR, które pozwolą zmierzyć odległość między obiektami.

Zdaniem przedstawionych szczegółów, fotki prezentowały gogle w „późnym etapie prototypowania” z 2020 roku. Sprzęt ma otrzymać wymienne opaski oraz oferować dźwięk przestrzenny.

Apple zdaniem The Information ma szykować gogle dla bardzo wąskiego grona odbiorców – propozycja może zadebiutować już w 2022 roku i ma kosztować około 3000 dolarów (11250 zł)

Źródło: https://www.engadget.com/apple-mixed-reality-headset-price-specs-rumor-145412503.html

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper