Apple notuje genialny wynik. W czwartym kwartale 2020 dostarczyli ponad 90 milionów smartfonów

Smartfony
1005V
Apple notuje genialny wynik. W czwartym kwartale 2020 dostarczyli ponad 90 milionów smartfonów
Kajetan Węsierski | 31.01.2021, 12:30

Apple ma co świętować - końcówka ubiegłego roku była w ich wykonaniu naprawdę udana. Choć jesteśmy w trakcie globalnej pandemii, sprzedaż smartfonów zdaje się wzrastać. 

Apple może mówić o bardzo udanym, ubiegłym roku. Firma wypuściła na rynek całą masę produktów - od nowych iPadów, przez niezwykle drogie słuchawki, Air Pods Max, aż po nowe MacBooki na ich autorskiej architekturze procesorów. Jakby tego było mało, z lekkim opóźnieniem na rynek trafiła również nowiutka linia iPhonów, sygnowana "dwunastką". Fani Gigantów z Cupertino nie mogli narzekać. 

Najnowsze statystyki z IDC udostępnione przez Francisco Jeronimo pokazują, jak Apple przeszedł do historii. W ostatnim kwartale 2020 roku udało mi się sprzedać ponad 90 milionów smartfonów i jest to wynik, którego w tak krótkim okresie nie osiągnęła żadna inna firma produkująca tego typu urządzenia. Co więcej, według najnowszych prognoz, wynik za pierwsze miesiące 2021 może być jeszcze lepszy! 

To doskonale pokazuje, w jakim miejscu jest obecnie firma z nadgryzionym jabłkiem i, że nawet pomimo stosunkowo wysokich cen (choć decyzja o czterech modelach smartfonów mogła się podobać) wciąż cieszą się kapitalnym zainteresowaniem. Sprawia to, że plany na nadchodzące miesiące mogą być jeszcze odważniejsze - zdecydowanie jest na co czekać.

Źródło: https://wccftech.com/apple-shipped-90-1-million-iphones-q4-2020/

Komentarze (131)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper