Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.02.2021 17:08
The Division 2 - PS5 vs Xbox Series XS NextGen Patch Comparison
1871V

The Division 2 na testach po next-genowej aktualizacji. Gra na PS5 ma nowe problemy

Ubisoft ulepszył The Division 2, ale nie możemy mówić, by najnowsza aktualizacja oferowała oczekiwaną jakość. Tytuł Ubisoftu ma wyraźne problemy na PS5 i aktualnie produkcja pod względem oprawy wypada gorzej względem gry na Xboksie Series X.

Ubisoft zapowiedział w zeszłym tygodniu aktualizację, której zadaniem było poprawa jakości gry w The Division 2 na PlayStation 5 oraz Xboksach Series X|S. Firma postanowiła wykorzystać moc nowych platform, ale według najnowszych testów – patch nie został dopracowany na każdej platformie.

Tom Clancy's The Division 2 działa teraz w rozdzielczości 2160p na Xboksach Series X, 1944p na PlayStation 5 (maksymalna jakość z PS4 Pro) oraz 1080p na Xboksie Series S. Konsole Microsoftu prezentują jednak lepsze czasy ładowania (najlepsze na XSS!), ale na „najmniejszym Xboksie w historii” pojawiły się pewne niedogodności z ładowaniem niektórych tekstur.

Odbicia, mgła, filtrowanie anizotropowe oraz odległość rysowania wypada gorzej na PlayStation 5, co jest dziwne, ponieważ PS4 nie prezentowało w tych miejscach problemów – możliwe, że Ubisoft będzie musiał poprawić te elementy w kolejnej aktualizacji.

Efekty wody nie prezentują się najlepiej w niektórych obszarach na PlayStation 5 i Xboksie Series X, ale na Xboksie Series S nie dostrzeżono problemów. Prawdopodobnie z powodu różnic w rozdzielczości, najbardziej płynną rozgrywkę oferuje PS5 (60 fps), ale na Xboksach można dostrzec drobne spadki animacji.

Źródło: https://wccftech.com/the-division-2-next-gen-update-comparison/

Tagi: Tom Clancy's The Division 2 Ubisoft Ubisoft Massive