Call of Duty Warzone z wielką falą banów. Activision usuwa z serwerów cheaterów

News
1158V
Call of Duty Warzone z wielką falą banów. Activision usuwa z serwerów cheaterów
Wojciech Gruszczyk | 03.02.2021, 19:03

Activision reaguje na bardzo negatywne opinie dotyczące liczby cheaterów na serwerach Call of Duty Warzone. Wydawca potwierdził usunięcie z serwerów kolejnych oszustów i zapowiedział chęć poprawy doświadczenia wszystkim graczom w pozycjach ze swojej najbardziej dochodowej serii.

Wczoraj informowałem naszą społeczność o problemach z Call of Duty Warzone. Gra jest niszczona przez kolejnych oszustów, którzy wykorzystują nielegalne oprogramowanie, by zyskać przewagę w starciach Battle Royale.

Activision postanowiło zareagować i rozpoczęło kolejny etap banów – w kilka godzin 60 000 kont zostało usuniętych z serwerów. Firma potwierdza, że gracze wykorzystywali programy, dzięki którym zyskiwali przewagę w pojedynkach.

Wydawca zaznaczył, że Call of Duty: Warzone cieszy się wielką popularnością (85 mln graczy) i już teraz permanentne zakazy logowania się na serwerach otrzymało ponad 300 000 oszustów. Firma jednak zamierza znacząco poprawić jakość rozgrywki wszystkim fanom gry.

W grach z serii Call of Duty zostanie wdrożone nowy, wewnętrzny system przeciwko cheaterom, ale także wydawca zamierza zainwestować większe środki na technologię do wykrywania, monitorowania oraz egzekwowania przepisów. Gracze mogą także liczyć na bardzie regularne dane dotyczące walki z problemem.

Aktualnie jednak musimy czekać na szczegóły, które powinny zostać przedstawione w następnych tygodniach.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/activision-has-just-banned-60000-warzone-cheaters/

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper