Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.02.2021 13:26
Nioh 3
1276V

Nioh 3 z otwartym światem i nowy Ninja Gaiden. Team Ninja mówi o możliwych projektach

Koei Tecmo zanotowało rekordowe zyski w ostatnim kwartale, na co duży wpływ miała znakomita sprzedaż Nioh 2. Powstanie kontynuacji tej marki jest już praktycznie gwarantowane.

Największym hitem ostatnich miesięcy, wydawanych przez Koei Tecmo było Hyrule Warriors: Age of Calamity, z wynikiem na poziomie 3,5 mln kopii. Na drugim miejscu uplasowało się Nioh 2. Tytuł sprzedał się na całym świecie w nakładzie ponad 1,4 sztuk.

Team Ninja i Koei Tecmo są zachwycone z zainteresowania marką Nioh. Deweloperzy, z Fumihiko Yasudą na czele, już zaczynają mówić o Nioh 3. W wywiadzie dla Famitsu Yasuda powiedział, że myśli o wprowadzeniu dużego, otwartego świata do Nioh 3. Studio rozważa osadzenie akcji sequela Nioh 2 w starożytnych Chinach. Deweloper podkreślił również w wywiadzie z japońskim magazynem, że inspiracje Dark Souls są dla niego ogromnie ważne.

Plany stworzenia Nioh 3 nie są jeszcze sfinalizowanie. Póki co Team Ninja zastanawia się nad dalszymi posunięciami. Możliwe jest również stworzenie nowej odsłony marki Ninja Gaiden, ale studio nie otrzymało jeszcze zielonego światła od Koei Tecmo, więc na taki projekt - jeśli powstanie - jeszcze pewnie długo poczekamy.

"Chciałbym stworzyć nową odsłonę Ninja Gaiden, ale nie dostałem jeszcze zielonego światła. Chcę zrobić nową grę w serii, ale mam też w zanadrzu wiele innych projektów" - powiedział Fumihiko Yasuda.

Póki co Koei Tecmo szykuje się do premiery remasterów Nioh i Nioh 2 na PS5 w formie wydawnictwa Nioh 2: The Complete Edition, które wpadnie na rynek 5 lutego 2021 r.
 

Źródło: https://www.siliconera.com/team-ninja-interested-in-adding-open-world-to-the-next-nioh-game/

Tagi: ninja gaiden nioh 3