Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.02.2021 19:32
Xbox Game Studios
1249V

Microsoft ma 3 tajne studia? Korporacja wspomina o 18 zespołach

Microsoft od miesięcy szuka kolejnych zespołów, które będą gotowe opracowywać produkcje dla Xbox Game Pass. Według najnowszych dokumentów, firma posiada aktualnie 18 studiów, jednak tak naprawdę gracze znają tylko 15 firm odpowiedzialnych za rozwój katalogu amerykańskiej korporacji.

Wczoraj informowaliśmy naszą społeczność o kolejnym ruchu Microsoftu związanym z przejęciem Bethesdy. Korporacja przedstawiła wszystkie dokumenty Unii Europejskiej i teraz Amerykanie czekają na wydanie zgody, by takie zespoły jak MachineGames oraz id Software mogły pracować dla Phila Spencera.

Microsoft przedstawił dokumenty, wśród których pojawia się spora ciekawostka. Okazuje się, że według danych – Xbox posiada aktualnie 18 zespołów, ale oficjalnie przedstawiono 15 studiów deweloperskich:

 1. 343 Industries
 2. The Coalition
 3. Compulsion Games
 4. Double Fine Productions
 5. The Initiative
 6. inXile Entertainment
 7. Mojang Studios
 8. Ninja Theory
 9. Obsidian Entertainment
 10. Playground Games
 11. Rare
 12. Turn 10 Studios
 13. Undead Labs
 14. World's Edge
 15. Xbox Game Studios Publishing

Trudno tak naprawdę powiedzieć, jakie ruchy w ostatnich miesiącach wykonał Microsoft, ale bardzo możliwe, że trzy dodatkowe zespoły zostaną przedstawione w następnych miesiącach. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że firmy są zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie oraz Szwecji.

Jeśli Microsoftowi uda się dołączyć do swoich szeregów Bethesdę, to w następnych latach na Xboksach oraz PC może pojawić się wiele naprawdę ciekawych produkcji. Pozostaje nam tylko czekać na oficjalne ogłoszenia.

Sprawdźcie najnowszą ofertę Xbox Game Pass.

Źródło: Mateusz - dzięki za link!

Tagi: Microsoft Xbox xbox game pass xbox one xbox series x|s