Quantic Dream otwiera nowe studio. Twórcy będą rozwijać gry AAA

News
861V
Quantic Dream otwiera nowe studio. Twórcy będą rozwijać gry AAA
Wojciech Gruszczyk | 02.02.2021, 18:44

Twórcy Detroit Become Human i Heavy Rain pracują nad tajną produkcją AAA, ale deweloperzy nie chcą ograniczać się do jednego projektu. Quantic Dream otworzyło nowe studio i chce jednocześnie rozwijać kilka wysokobudżetowych tytułów.

Quantic Dream na początku roku zapowiedziało, że na 2021 rok szykuje kilka dużych ogłoszeń i właśnie poznaliśmy pierwszą wiadomość. Deweloperzy nie są jeszcze gotowi, by przedstawić szerokiej publice tajemnicze IP, ale potwierdzają bardzo ważny ruch.

Francuzi otworzyli właśnie studio w Montrealu (Kanada) – zespół będzie prowadzony przez Stéphane'a D’Astousa (założyciel Square Enix Montreal i szef Eidos Montreal), a Yohan Cazaux został reżyserem rozgrywki (główny projektant Assassin's Creed Valhalla).

Guillaume de Fondaumière (CEO Quantic Dream) potwierdził, że jest to bardzo ważny dzień dla całego Quantic Dream, które nie zamierza nagle otworzyć kilka zespołów i rozwijać produkty niczym w fabryce. Kanadyjska formacja będzie teraz zbierać talenty z całego świata, by do końca roku zatrudnić około 50 nowych deweloperów. Twórcy mają pracować nad pozycjami AAA, jednak twórcy nie mają się śpieszyć – dla Quantic Dream najważniejsza jest jakość i opowiadanie historii.

Na pełną zapowiedź jakiejkolwiek przygody od Quantic Dream musimy zaczekać, ale warto pamiętać, że zespół rozwija teraz tytuły na różne platformy. Guillaume de Fondaumière potwierdził, że deweloperzy mają ponownie zaoferować wyjątkową oprawę i zapewnić nową jakość dzięki konsolom nowej generacji.

Źródło: https://www.psu.com/news/quantic-dream-opens-second-studio-in-montreal-canada-to-work-on-multiple-new-aaa-games/

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper