Iza Łęcka Iza Łęcka 02.02.2021 11:53
Control Ultimate Edition PS5 i Xbox Series X | S
1438V

Control na next-genowej rozgrywce. Gameplay z PS5, premierowy zwiastun i porównanie wersji

Koniec wyczekiwania na ulepszoną przygodę Jesse Faden. Remedy Entertainment zaprasza śmiałków na sprawdzenie nowej wersji Control, dzięki czemu możemy obecnie przyjrzeć się nowemu gameplayowi oraz porównaniu wersji.

W 2019 roku Control zadebiutował na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych, ale konsole poprzedniej generacji nie radziły sobie zbyt płynnie z tytułem fińskiego studia. Remedy Entertainment ratowało grę aktualizacjami, choć wraz z upływem czasu stało się jasne, że prędzej czy później pojawi się wersja na nowe urządzenia.

Od dzisiaj Control Ultimate Edition jest dostępne na PlayStation 5 (oferta PS Plus) i Xboksach Series X|S – twórcy zaprezentowali premierowy zwiastun, a w Sieci zawitały pierwsze materiały ukazujące jakość gry na nowej generacji.

Już wczoraj Digital Foundry porównało Control Ultimate Edition z wersją na PC oraz opowiedziało o detalach rozgrywki na PlayStation 5 – choć nie możemy mówić o płynności na stałym poziomie 60 klatek na sekundę, to pozycja ma oferować znacznie lepsze doświadczenie w porównaniu z grą debiutującą na PS4. Warto sprawdzić porównanie grafiki oraz płynności animacji – według zaprezentowanego materiału Control Ultimate Edition zaoferuje 60 lub 30 fps (w zależności od trybu) na Xboksie Series X.

Jeśli wciąż nie poznaliście przygody Jesse to wersja na PlayStation 5 i Xboksa Series X|S może okazać się świetną opcją – w recenzjach tytuł Remedy był doceniany za wciągającą, klimatyczną fabułę.

Źródło: YouTube.com

Tagi: 505 Games Control Ultimate Edition Remedy Entertainment