Cyberpunk 2077 chwalony przez twórcę DayZ. Dean Hall mówi wprost: oni zarobili mnóstwo pieniędzy

News
1797V
Cyberpunk 2077 chwalony przez twórcę DayZ. Dean Hall mówi wprost: oni zarobili mnóstwo pieniędzy
Wojciech Gruszczyk | 01.02.2021, 19:00

CD Projekt RED pracuje nad kolejnymi aktualizacjami do Cyberpunka 2077, a tematem gry interesują się kolejni deweloperzy. Dean Hall odpowiedzialny za sukces DayZ postanowił wypowiedzieć się na temat gry i twórca podkreśla ważny aspekt – Polacy zarobili mnóstwo pieniędzy.

W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że Cyberpunk 2077 zmierzy się z kolejnym pozwem, ale produkcja CD Projekt RED jest chwalona przez między innymi Elona Muska. Sytuacja z polskim tytułem jest interesująca, ponieważ na temat gry systematycznie wypowiadają się kolejne osoby – podczas ostatniego podcastu w sprawie pozycji wypowiedział się Dean Hall.

Autor DayZ został zapytany o porównanie Cyberpunka 2077 z No Man's Sky – jak wiadomo obie propozycje debiutowały z dużymi problemami, ale Hall dostrzega ważny szczegół: obie gry osiągnęły finansowy sukces:

„No Man's Sky zbił fortunę, a Cyberpunk zarobił wiele fortun, więc naprawdę trudno jest określić, to jako coś innego niż ogromny sukces”.

Zdaniem dewelopera, CD Projekt RED nie będzie miał jakichkolwiek problemów i porównuje sytuację polskiego studia do Bethesdy, która również potrafi wydać pozycję z problemami, ale w ostateczności – gracze i tak grają:

„Czy to zaszkodzi CD Projekt Red w przyszłości? Nie sądzę, że tak się stanie, w ogóle tak nie uważam. Myślę, że jeśli spojrzeć na Bethesda, to oni wydają świetne i fajne gry, ale są one zbugowane, jak wszystko w momencie wydania”

Dean Hall jest jednak zdania, że CD Projekt RED popełnił „wielki błąd”, ponieważ Cyberpunk 2077 działał fatalnie na poprzedniej generacji, ale wielu graczy mogło dobrze się bawić na PC – choć tutaj także pojawiały się błędy, ale to zupełnie inna skala względem tego, co widzieliśmy na PlayStation 4 i Xboksach One.

Twórca DayZ nawiązał również do słów deweloperów, którzy mówią „mamy nadzieję, że nie zrobimy Cyberpunka” – Hall kontruję takie słowa w prosty sposób:

„Myślę więc, że będzie to miało swój oddźwięk, ale wiesz, jeśli ludzie rzucają: „Miejmy nadzieję, że nie zrobimy Cyberpunka”, to ja odpowiadam: „Wiesz, oni zarobili mnóstwo pieniędzy”.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/dayz-creator-reacts-to-cyberpunk-2077-launch-they-made-a-lot-of-money/1100-6486948/

Komentarze (41)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper