Apple zaliczyło wielki sukces. Kapitalizacja korporacji przekroczyła 2 bln dolarów

Gry
727V
Apple zaliczyło wielki sukces. Kapitalizacja korporacji przekroczyła 2 bln dolarów
Wojciech Gruszczyk | 21.08.2020, 17:59

Apple przygotowuje się do prezentacji iPhone'a 12, ale najwidoczniej aktualne urządzenia wciąż cieszą się odpowiednim zainteresowaniem. Wartość rynkowa korporacji przekroczyła już 2 bln dolarów. To aktualnie największa spółka w Stanach Zjednoczonych.

Apple wciąż walczy z Epic Games o pieniądze z Fortnite, ale korporacja nawet bez najpopularniejszego Battle Royale radzi sobie świetnie. Firma przygotowuje się do pokazu nowych smartfonów, jednak już teraz szefowie mogą mówić o dużym sukcesie.

Wczoraj kurs akcji Apple wzrósł o 2% i na zamknięciu giełdy ostatecznie wyniósł 473,10 dolarów. Pozwoliło to twórcom iPhone'ów pierwszy raz w historii przekroczyć kapitalizację 2 bln dolarów. Mówimy tutaj o znaczącym wyniku, ponieważ w sierpniu 2018 roku Apple osiągnęło 1 bln dolarów.

Apple wciąż notuje świetne wyniki (+3,82% do 491,16 dolarów za akcje), więc jak widać strategia korporacji przynosi oczekiwane rezultaty. Trzeba jednak zaznaczyć, że tak dobre wyniki są możliwe dzięki prezentacji kapitalnych osiągów – w lipcu potwierdzono kolejny bardzo udany okres i od tego czasu firma systematycznie rośnie.

Sytuacja jest jednak bardzo interesująca, ponieważ nie możemy zapomnieć o najważniejszym – Apple mierzy się z oskarżeniami stosowania antymonopolowych praktyk. To między innymi z tego powodu Project xCloud nie będzie dostępny na urządzeniach z systemem iOS, a Epic Games rozpoczęło otwartą walkę z firmą.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-08-20-apple-market-value-tops-usd2tn

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper