Iza Łęcka Iza Łęcka 29.01.2021 11:36
Xiaomi Mi Air Charge
1811V

Xiaomi Mi Air Charge będzie rewolucją? Nadciąga prawdziwe ładowanie bezprzewodowe

Xiaomi zamierza kolejny raz zaoferować nową technologię związaną z ładowaniem. Producent ujawnił Xiaomi Mi Air Charge, czyli ładowarkę, która pozwoli uwolnić się od kabli oraz stacji dokujących.

Chińska spółka udowadnia, że kontynuuje plan rewolucji formy zasilania urządzeń mobilnych. Dzisiaj zaprezentowano Mi Air Charge Technology, która pozwoli na dostarczanie energii chociażby do smartfonów, które nie muszą znajdować się już w stacji dokującej, na ładowarce lub być podpięte przewodami. Wszystko odbywa się dzięki specjalnemu urządzeniu.

Zgodnie z zapewnieniami Xiaomi Mi Air Charge zrewolucjonizuje sposób ładowania, oferując zdalne uzupełnianie energii. Propozycja jest już działającym sprzętem, choć nie możemy oczekiwać, że w najbliższych czasie zostanie udostępniona do sprzedaży. Chińscy inżynierowie potwierdzają, że jest to wciąż demonstracja, jednak w przyszłości planowane jest rozpowszechnienie możliwości swobodnego zasilania telefonów.

Technologia zaproponowana przez Xiaomi umożliwia ładowanie z maksymalną mocą 5 W, ale użytkownicy mogą liczyć, że jednocześnie dostarczona zostanie energia do kilku urządzeń. Trzeba mieć również świadomość, że do działania niezbędna jest ingerencja w smarfon – producent opracowuje zestaw anten nawigacyjnych i odbiorczych.

Xiaomi Mi Air Charge może jeszcze nie odmienić naszego podejścia do codziennego życia (to w końcu zaledwie 5 W), ale w przyszłości, kto wie? Możemy doczekać się momentu, gdy w różnych miejscach pojawią się ładowarki tego typu pozwalające na nieprzerwane dostarczanie energii do urządzeń mobilnych. Użytkownicy powoli przestaną być ograniczeni kablami.

Źródło: https://blog.mi.com/en/2021/01/29/forget-about-cables-and-charging-stands-with-revolutionary-mi-air-charge-technology/
https://www.tabletowo.pl/xiaomi-mi-air-charge-ladowanie-na-odleglosc/

Tagi: xiaomi Xiaomi Mi Air Charge