Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.02.2021 08:16
The Medium. Zwiastun premierowy polskiego horroru, który podzielił recenzentów
1045V

The Medium. Zwiastun premierowy polskiego horroru, który podzielił recenzentów

The Medium pojawił się już w sprzedaży. Polscy twórcy przypominają o tym wydarzeniu w efektownym zwiastunie.

Gra ekipy Bloober Team, której akcja rozgrywa się w Krakowie, trafiła już do dystrybucji cyfrowej i sklepów - w wersji na Xbox Series X/S oraz PC.

Niestety polski tytuł nie u wszystkich krytyków wywołał entuzjazm. Oprócz tak mocnych ocen w recenzjach, jak 10/10 od serwisu TheGamer czy 9,5/10 od XboxAddict tytuł zgarnął też sporo zaskakująco niskich not (np. 3/10 od GAMINGbible czy 4/10 od Metro GameCentral).

Na co zatem narzekają niektórzy recenzenci? Przede wszystkim na niespójną, źle przemyślaną fabułę i na mało motywów kojarzących się z tradycyjnym horrorem. Niestety nie wszystko poszło idealnie również w obszarze grafiki - wielu dziennikarzy narzeka m.in. na kiepsko zrealizowane animacje bohaterów. Tytuł, którego przejście zajmuje ok. 10 godzin dorobił się na Metacritic średniej na poziomie 7/10 (Xbox Series X).

W kontekście oprawy warto przyjrzeć się analizie graficznej The Medium, którą przygotowała redakcja Digital Foundry. Co ciekawe - okazało się, że w chwilach największego obciążenia (przy dwóch kadrach z osobnymi lokacjami) dynamiczna rozdzielczość potrafi spaść na Xbox Series S nawet do 648p.

Tagi: Bloober Team The Medium