Microsoft może przejąć kolejną wielką firmę. Bethesda to dopiero początek

Plotka
3731V
Microsoft może przejąć kolejną wielką firmę. Bethesda to dopiero początek
Iza Łęcka | 29.01.2021, 07:35

W następnych miesiącach Amerykanie oficjalnie przyłączą do swoich szeregów Bethesdę ze wszystkimi studiami oraz posiadanymi IP. Jeśli jednak wierzyć informatorom, gigant z Redmond już pracuje nad pozyskaniem kolejnego wsparcia i współpracą z następnym mocnym partnerem.

W zeszłym roku Microsoft potwierdził chęć przejęcia Bethesdy, jednak proces zostanie zakończony dopiero w pierwszej połowie 2021 roku. Amerykańskie przedsiębiorstwo zostanie zasilone przez wiele mocnych IP oraz doświadczonych deweloperów, a transakcja zamknie się w kwocie 7,5 mld dolarów. Można by powiedzieć, że kwota jest ogromna, tymczasem najświeższy raport finansowy korporacji potwierdził, że może pozwolić sobie na takie zakupy. W ostatnich 3 miesiącach dochód netto firmy wynosił 15,5 mld dolarów.

Ubiegłoroczne przejęcie to podobno nie koniec rozbudowanych działań, bowiem Microsoft ma szykować kolejną transakcję, która skalą będzie przypominać pozyskanie Bethesdy. Ragna (jeden ze znanych informatorów związanych z korporacją) potwierdził, że gigant z Redmond już trzy tygodnie przed ogłoszeniem współpracy z Bethesdą miał dogadywać jeszcze jedną umowę z wielkim wydawcą.

Ragna zareagował na plotkę z forum XboxEra, gdzie podkreślił, że nie zna osoby, która poruszyła temat, jednak podobne nowiny docierają do niego od kilku miesięcy. Jego zdaniem Amerykanie mogą ogłosić zakup pod koniec 2021 roku lub na początku 2022 roku. Warto dodać, że negocjacje z Bethesdą miały trwać przez ostatnie 3 lata.

Na plotkę zareagował Brad Sams, dziennikarz, który również chętnie przedstawia plany dotyczące działań amerykańskiego przedsiębiorstwa. Jego wiadomość sugeruje, że także i on wie coś na temat przejęcia, jednak nie chce ujawniać szczegółów, gdyż, jak wskazuje, proces przejęcia jest skomplikowany i nie wiadomo dokładnie, kiedy zostanie zakończony.

Obecne wiadomości są wyłącznie plotkami i musimy podchodzić do nich ze sporym dystansem, ale kto Waszym zdaniem mogłby wpaść w ręce Microsoftu? Śmiało można powiedzieć, że na rynku nie ma zbyt wielu wydawców na poziomie Bethesdy.

Źródło: https://gamerant.com/microsoft-bethesda-level-acquisition-2021-rumor/

Komentarze (125)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper