GTA 2 w klimacie cyberpunka. Glitchpunk może trafić w gust wielu graczy

News
1867V
GTA 2 w klimacie cyberpunka. Glitchpunk może trafić w gust wielu graczy
Wojciech Gruszczyk | 28.01.2021, 17:18

Dark Lord to polskie studio, które wpadło na ciekawy pomysł. Deweloperzy łączą rozgrywkę z GTA 2, dorzucają do całości atmosferę cyberpunka i proponują graczom Glitchpunk. Sprawdźcie pierwszy zwiastun i poznajcie szczegóły gry.

Glitchpunk to gra akcji w cyberpunkowym świecie, która ma jednak przypomnieć graczom o wielkiej produkcji Rockstar. Twórcy czerpią garściami z GTA 2 i zamierzają w pierwszej połowie 2021 roku wrzucić pozycję do programu Wczesnego Dostępu. W dniach 3-9 lutego zainteresowani będą mogli sprawdzić demo w ramach Festiwalu Gier na Steam.

Studio Dark Lord pozwoli graczom wcielić się w wadliwego androida, który nie dość, że musi walczyć z własnym oprogramowaniem, to jednocześnie chce zmierzyć się z tyrańskim rządami i megakorporacjami w dystopijnej przyszłości.

W grze pojawi się 12 gangów z własnymi historiami, agresywna policja czy też nieliniowa historia. Twórcy podkreślają, że każda misja w Glitchpunk może potoczyć się w nieprzewidywalny sposób. Gracze otrzymają dostęp do zróżnicowanej broni, najnowszej technologii czy też samochodów – wszystko wykorzystamy w walce z przeciwnikami. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ulepszyć protagonistę, a w samej pozycji znajdzie się także miejsce na kilka poważniejszych tematów – pozycja to także opowieść o transhumanizmie, ksenofobii i religii.

Bohater może wpływać na otaczający go świat, nawiązywać nowe przyjaźnie lub po prostu eliminować kolejne cele. Tak prezentują się cechy gry:

  • Brutalna akcja z widokiem top-down oraz potężny arsenał broni.
  • System hakowania umysłów przechodniów i wpływania na różne przedmioty.
  • Różne możliwości przemieszczania się, w tym pociągi, czołgi, motory, autobusy, ciężarówki i, oczywiście, masa samochodów.
  • Gorączkowe pościgi policyjne i 10 poziomów eskalacji chaosu.
  • 12 gangów z własnymi historiami, zadaniami i kulturą.
  • 4 różne od siebie miasta, od odległych zakątków USA poprzez cyberpunkowy Związek Radziecki, pogrążony w postnuklearnej zimie.
  • Dojrzała historia o kilku zakończeniach.
  • Rzadki mix stylów, z dwuwymiarowymi sprite'ami w trójwymiarowym środowisku.
  • Własne stacje radiowe, grające muzykę z całego świata i emitujące absurdalne reklamy.

Sprawdźcie także najnowszy zwiastun. Glitchpunk zmierza na PC.

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper