Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.01.2021 18:32
Hitman 3 w Dubaju Agent 47
1046V

Hitman 3 okazał się wielkim sukcesem. IO Interactive już odzyskało koszty produkcji gry

Agent 47 wrócił w wielkim stylu. Gracze bardzo chętnie zapoznali się z najnowszą produkcją IO Interactive i pozycja w niej niż tydzień wygenerowała rezultat, który pozwolił pokryć koszty przygotowania gry. To bardzo dobry prognostyk dla duńskiego zespołu.

Hitman 3 trafił na rynek w zeszłym tygodniu i okazał się dużym sukcesem. Na portalu mogliście przeczytać naszą recenzję, a dodatkowo opublikowaliśmy zestawienie ocen od dziennikarzy z całego świata. Teraz jednak możemy potwierdzić, że tytuł został także doceniony przez graczy.

Hakan Abrak, dyrektor generalny IO Interactive, potwierdził, że jego zespół jest bardzo zadowolony z przebiegu prac nad Hitmanem 3, a następnie ujawnił, że Hitman 3 już zaczął zarabiać.

„ Zwróciliśmy całkowite koszty produkcji w mniej niż tydzień. To stawia nas w naprawdę dobrym miejscu i pozwala nam śmiało iść naprzód z naszymi ambitnymi planami dotyczącymi przyszłych projektów.”

Jest to wyjątkowa sytuacja dla IO Interactive, ponieważ Hitman 3 jest pierwszą odsłoną serii, która została samodzielnie wydana przez deweloperów. Twórcy nie otrzymali wsparcia dużego wydawcy:

„Udało nam się stworzyć grę, którą pokochają nasi gracze i dostarczyć im ją w najbardziej bezpośredni sposób, opracowaną i wydaną przez IOI. Skupienie się na tym od samego początku utrzymało nas na drodze, w którą wszyscy wierzyliśmy. Wszyscy w studiu stali za wizją produkcji i znają uniwersum Hitmana lepiej niż ktokolwiek inny” – dodał Hakan Abrak

Szef IO Interactive podkreśla, że samodzielna praca nad Hitman 3 pomogła grze. Całe studio współpracowało ze sobą bezpośrednio, by zadbać o spójność tytułu i zapewnić najwyższą jakość produktu.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-01-27-hitman-3-recoups-project-costs-in-under-a-week

Tagi: Hitman 3 io interactive sukces