Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.01.2021 04:01
Wikingowie Walhalla
8409V

Wikingowie Walhalla nadciąga. Netflix zdradza obsadę i bohaterów oczekiwanego serialu

„Wikingowie Walhalla” może być jedną z najważniejszych propozycji w katalogu platformy Netflix. Dzisiaj poznaliśmy obsadę serialu oraz przedstawiono szczegóły postaci. Fani serii mogą szykować się na ciekawą opowieść.

„Wikingowie” to dla wielu jeden z najlepszych seriali ostatnich lat. Historia została zakończona, ale Netflix postanowił przygotować „duchową kontynuację” i wydarzenia z „Wikingowie Walhalla” rozpoczną się około 100 lat po zakończeniu poprzedniej historii.

Akcja serialu została osadzona na początku XI wieku, a sympatycy otrzymają szansę poznania przygód najsłynniejszych wikingów, czyli Leifa Eriksona, Freydis, Haralda Srogiego i normańskiego króla Wilhelma Zdobywcy. Bohaterowie będą przecierać szlaki i walczyć o przetrwanie w ciągle zmieniającym się świecie.

Netflix postanowił rozpocząć promocję serialu i przedstawił aktorów występujących w produkcji oraz poznaliśmy szczegóły postaci.

Wikingowie Walhalla – obsada i postacie

  • SAM CORLETT jako LEIF ERIKSON - Mieszkający na Grenlandii, wychowany na obrzeżach znanego świata, Leif pochodzi z silnie zżytej rodziny, przesiąkniętej starymi pogańskimi wierzeniami. Nieustraszony i niezwykle wytrzymały żeglarz, Leif, jest naszym dostępem do świata Wikingów, w którym zachodzą gwałtowne zmiany.
  • FRIDA GUSTAVSSON jako FREYDIS ERIKSDOTTER - Zaciekle pogańska, ognista i uparta, Freydis jest zagorzałą wyznawczynią "starych bogów". Podobnie jak jej brat, Leif, przybywa do Kattegat jako outsiderka, ale staje się inspiracją dla tych, którzy przestrzegają starych zwyczajów.
  • LEO SUTER jako HARALD SROGI - Urodzony w szlacheckiej rodzinie Wikingów, Harald jest jednym z ostatnich wojowników. Charyzmatyczny, ambitny i przystojny, jest w stanie zjednoczyć zarówno wyznawców Odyna, jak i chrześcijan.
  • BRADLEY FREEGARD jako KANUT WIELKI - Król Danii. Mądry, sprytny i bezwzględny wódz Wikingów. Trzyma swoich przyjaciół blisko, a wrogów jeszcze bliżej. Jego ambicje wpłyną na bieg historii w XI wieku i uczynią go kluczową postacią epoki Wikingów.
  • JÓHANNES JÓHANNESSON jako OLAF HARALDSON - Olaf jest starszym przyrodnim bratem Haralda. Potężny fizycznie i ambitny, jest surowym i bezlitosnym wikingiem. Olaf jest "starotestamentowym" chrześcijaninem.
  • LAURA BERLIN jako EMMA Z NORMANDII - Młoda, ambitna Emma z Normandii pochodzi z normańskiego dworu i jest z krwi Wikingów. Politycznie obyta i jedna z najzamożniejszych kobiet w Europie.
  • DAVID OAKES jako EARL GODWIN - Ostatni ocalały. Główny doradca króla Anglii. Urodzony na politycznym marginesie, jego przebiegły charakter zaprowadzi go daleko.
  • CAROLINE HENDERSON jako JARL HAAKON - Wielka wojowniczka i tolerancyjna przywódczyni, Haakon rządzi Kattegatem pewną ręką. Choć jest poganką, udało jej się utrzymać Kattegat miastem otwartym na wszystkie wyznania w trudnych czasach. Będzie wpływową mentorką dla Freydis, którą będzie inspirować swą mądrością.

Powracające postacie:

  • POLLYANNA McINTOSH jako KRÓLOWA ÆLFGIFU - wyrachowana i ambitna, duńska królowa Ælfgifu ma do odegrania ważną rolę w politycznych zmaganiach o władzę toczących się w północnej Europie. Wykorzystuje swój urok i przebiegłość do wielkich celów, promując interesy swojej ojczyzny i próbując umocnić się w rosnącej strukturze władzy Kanuta.
  • ASBJØRN KROGH NISSEN jako JARL KåRE -  bohater stanowi zagrożenie dla starych pogańskich zwyczajów.

Za „Wikingowie Walhalla” odpowiada studio MGM Television. Jeb Stuart został showrunnerem i scenarzystą, a jednocześnie producentem wykonawczym. Michael Hirst, Morgan O'Sullivan, James Flynn, Sherry Marsh, Alan Gasmer, Sheila Hockin i John Weber również opiekują się serialem (producenci wykonawczy), a pierwszy docinek wyreżyseruje Niels Arden Oplev. Za kamerą staną również Stephen St. Leger i Hannah Quinn.

Jesteście zainteresowani serialem „Wikingowie”? Poznajcie ciekawostki oraz opinię na temat zakończenia produkcji.

Wikingowie Walhalla

Źródło: Netflix Polska

Tagi: Netflix netflix polska wikingowie Wikingowie Walhalla