PS5 wykupione dzień przed oficjalną sprzedażą. Handlarze znaleźli lukę w zabezpieczeniach sklepu

News
5546V
PS5 wykupione dzień przed oficjalną sprzedażą. Handlarze znaleźli lukę w zabezpieczeniach sklepu
Wojciech Gruszczyk | 26.01.2021, 14:00

Zainteresowanie PS5 nie maleje, więc handlarze decydują się na ekstremalne ruchy i wykorzystują luki w zabezpieczeniach sklepów, by móc zdobyć PlayStation 5 i następnie sprzedać konsolę z zyskiem. Dzisiejsze wydarzenia potwierdzają, że dostęp do nowej konsoli Sony jest wyjątkowo trudny.

Pod koniec stycznia informowałem naszą społeczność o dużych problemach z dostępem do PS5. Konsole wróciły do sklepów w Wielkiej Brytanii i zostały wykupione przez między innymi boty – jedna z grup chwaliła się zabezpieczeniem ponad 2000 konsol.

Jak się jednak okazuje, boty nie są jedynym zmartwieniem graczy, którzy chcą kupić konsolę w normalnej cenie. Dzisiaj urządzenia trafiły do sklepu sieci Argos, ale okazało się, że od samego początku firma mierzyła się z gigantycznymi problemami z działaniem serwerów, a gdy wszystko wróciło do normy – konsole były już wyprzedane.

Podobne sytuacje widzieliśmy w Polsce? Nie do końca, ponieważ okazuje się, że grupa handlarzy (Express Notify) znajdująca się na kanale Discorda dzieliła się odnośnikami, by zamawiać PS5 jeszcze przed startem egzemplarzy. Okazuje się, że zainteresowani znaleźli lukę w zabezpieczeniach witryny i udało im się dostać do PlayStation 5 dzień przed debiutem.

Argos zdołał namierzyć odnośnik i zablokował dostęp, ale okazuje się, że wielu graczy zdążyło odebrać urządzeniem w sklepach. Jeszcze przed startem sprzedaży, sprzęt już znajdował się w rękach handlarzy, którzy wystawiali PS5 na aukcjach.

Według dostępnych informacji, użytkownicy Express Notify zabezpieczyli wiele sztuk PlayStation 5.

Źródło: https://www.psu.com/news/uk-ps5-scalpers-purchased-stock-before-it-went-live-using-a-sneaky-loophole/

Komentarze (130)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper