Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.01.2021 16:42
Dragon Age 4
1698V

Dragon Age 4 zaprosi graczy do nowej krainy. Znamy umiejscowienie wydarzeń

BioWare zaskoczyło prezentując świetnie zrealizowany zwiastun Dragon Age 4 i choć dotychczas deweloperzy nie prezentowali szczegółów dotyczących gry, poznaliśmy właśnie umiejscowienie wydarzeń. Twórcy zdecydowali się na zupełnie nową krainę.

BioWare pracuje teraz nad kilkoma wielkimi projektami, a jedną z najważniejszych gier wydaje się Dragon Age 4. Twórcy dotychczas zaprezentowali teaser oraz zwiastun, ale na konkrety dotyczące produkcji pozostaje nam zaczekać.

Okazuje się jednak, że w książce „BioWare: Stories and Secrets from 25 Years of Game Development” pojawił się bardzo ważny szczegół dotyczący gry – akcja zaprowadzi graczy do Tevinter, jest to nieodwiedzona kraina w świecie Thedas.

Imperium Tevinter jest najdłużej istniejącym ludzkim państwem w Thedas i jest rządzona przez potężną magokrację. Przywódcy Imperium nazywani są magistrami, a na ich czele stoi archont. Gracze jednak nie mogli dotychczas odwiedzić tych terenów.

Jeśli jesteście wiernymi fanami Dragon Age, to na pewno kojarzycie, że w ostatnim dodatku do Dragon Age Inkwizycji pojawiła się scena w nowej lokacji, ale jak wiadomo od tego czasu minęło już sześć lat, projekt przeszedł kilka zmian, a produkcji nie rozwija już Mark Darrah.

BioWare w książce pokazuje jeszcze miasto przypominające Antiva City (stolicę Antivy, obszar od wschodu graniczy z Tevinter) czy też nawet pokazuje przedstawiciela Antivan Crow – jest to organizacja szpiegów i zabójców. Według przedstawionych informacji możemy mieć pewność, że deweloperzy chcą rozwijać swoje IP oferując nam wiele znanych elementów.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-01-25-dragon-age-4-locations-confirmed

Tagi: BioWare Dragon Age 4 Electronic Arts