Iza Łęcka Iza Łęcka 25.01.2021 10:34
GTA Tencent
2777V

GTA może zostać przejęte przez Chińczyków? Tencent zbiera miliardy, by wykupić Take-Two lub EA

Tencent prawdopodobnie przygotowuje się do wielkiego przejęcia znanych i cenionych deweloperów z Zachodu. Chińczycy mogą przeznaczyć miliardy dolarów, by zyskać pakiety większościowe w takich przedsiębiorstwach jak Take-Two czy Electronic Arts.

W zeszłym tygodniu twórcy Klei Entertainment potwierdzili, że Tencent nabył pakiet większościowy studia, co w zasadzie oznacza, że od teraz deweloperzy będą pracować dla chińskiego giganta branży.

Przejęcie podobno może okazać się dopiero początkiem i zapowiedzią bardziej zorganizowanych działań, bowiem Chińczycy mogą planować znacznie okazalsze zakupy. Redakcja TMT Finance dotarła do informacji, według których azjatycka korporacja zamierza pozyskać nową firmę, a wśród potencjalnych typów mówi się o wrogim przejęciu Take-Two lub Electronic Arts.

Przypomnijmy, że swego czasu EA planowało w podobny sposób podporządkować sobie Take-Two – firma namawiała inwestorów do sprzedawania akcji, by zyskać większość i móc decydować o losach amerykańskiego przedsiębiorstwa.

Jak wskazują źródła TMT Finance, Tencent może także sięgnąć po jedną z południowokoreańskich firm – celem jest podobno NetMarble (największy producent gier mobilnych z Korei Południowej) oraz Nexon. Trzeba przy tym zaznaczyć, że Chińczycy są już trzecim największym udziałowcem NetMarble (17,6%), więc uzyskanie pakietu większościowego może stanowić mniej trudności. Tencent posiada wyłączne prawa do wydania Dungeon Fighter (Nexon) w Chinach.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/77498/report-tencent-raising-billions-to-buy-ea-take-two-or-others/index.html

Tagi: Electronic Arts GTA Rockstar Take-Two tencent wrogie przejęcie