Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 24.01.2021 15:30
Hitman 3 ray tracing
1190V

Hitman 3 będzie długo rozwijany. Twórcy zapowiadają implementację ray tracingu na XSX|S

Wygląda na to, że najnowsza odsłona serii o Agencie 47 będzie jeszcze długo rozwijana - IO Interactive zapowiada znaczący upgrade wersji na konsole nowej generacji od Microsoftu. 

Hitman 3 to bez wątpienia największa premiera ubiegłego tygodnia - IO Interactive oddało w ręce graczy trzecią odsłonę popularnej gry od Agencie 47. I czego by nie napisać, wyszło całkiem ciekawie. Choć oczywiście nie obyło się bez kontrowersji, jak to bywa w tego typu premierach, ostatecznie większość graczy zdaje się zadowolona. Zresztą, rzućcie okiem na recenzję, którą przygotował dla Was jakiś czas temu Wojtek

Teraz okazuje się, że trzecia część będzie cały czas ulepszana. Obecnie gra nie obsługuje funkcji śledzenia promieni na żadnej z platform, ale IO Interactive potwierdziło jeszcze przed premierą, że pracuje dostarczeniem jej na PC. W nowym poście na blogu Xbox Wire, który traktował o optymalizacji Hitman 3 dla Xbox Series X i S, Maurizio de Pascale zdradził, że ray tracing trafi także na next-geny od Microsoftu:

Postrzegamy Hitmana jako grę do rozwijania, a 20 stycznia to dopiero początek podróży, w ramach której będziemy nadal pracować nad grą i dodawać nowe funkcje. To wspaniale, że GPU w serii X i S obsługuje sprzętowo śledzenie promieni. Zaczęliśmy już pracować nad technologią RT dla renderera w naszym silniku Glacier, a gdy będzie gotowa, trafi na Xboksy Series X i S. 

Trzeba przyznać, że to bardzo dobra wiadomość. Jak doskonale wiadomo, już sam Hitman 3 wygląda bardzo dobrze, a gdy tylko uzupełni się go o ray tracing, będzie robił jeszcze lepsze, wizualne wrażenie. Osobiście nie mogę się doczekać i mam nadzieję, że całość uda się zrealizować. 

Źródło: gamesradar.com/uk/hitman-3-xbox-series-x-ray-tracing-update-is-coming-for-xbox-series-x-s/

Tagi: Hitman 3 io interactive