Resident Evil Village na rozgrywce. Horror wygląda kapitalnie – znamy datę premiery, a demo debiutuje dzisiaj!

News
5294V
Resident Evil Village na rozgrywce. Horror wygląda kapitalnie – znamy datę premiery, a demo debiutuje dzisiaj!
Wojciech Gruszczyk | 21.01.2021, 23:06

Capcom właśnie zaprezentował Resident Evil Village, czyli jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji 2021 roku. Deweloperzy pokazali gameplay z horroru oraz wprowadzili śmiałków w świat gry przedstawiając nowy zwiastun. Siadajcie wygodnie i oglądajcie.

O godzinie 23:00 rozpoczęło się wydarzenie Capcomu, podczas którego deweloperzy z Japonii skupili się na prezentacji Resident Evil Village. Gra od pierwszej zapowiedzi intryguje fanów serii i dzisiaj w końcu możemy spojrzeć na nowe materiały z horroru.

Wydarzenie rozpoczęło się od klimatycznego zwiastuna, którego zadaniem jest zapowiedzenie akcji z Resident Evil Village. Twórcy przedstawili tajemniczą wampirzycę – to właśnie o niej w ostatnim tygodniu mówiła cała branża. Trzeba przyznać, że Capcom zdecydował się na niezwykłą atmosferę, która dosłownie wylewa się z ekranu... Nawet na zwykłym zwiastunie.

Możemy teraz potwierdzić, że Resident Evil Village trafi także na poprzednią generację! Potwierdziły się plotki – horror będzie dostępny na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One i PC. Klienci mogą liczyć na bezpłatną aktualizację z PS4 na PS5 oraz Smart Delivery na Xboksach. Premiera odbędzie się 7 maja!

Capcom pokazał nam również gameplay przygotowany na PlayStation 5 – główny bohater ma okazję wejść do zamku, gdzie spotyka trzy wampirzyce i staje oko w oko z gigantyczną antagonistką. Tytuł wygląda naprawdę kapitalnie, a istotnym elementem najnowszej odsłony będzie blokowanie ataków. Twórcy pokazali olbrzymiego rywala z młotem, o którym wspominali informatorzy, a nawet zobaczyliśmy wilkołaki.

Twórcy zdecydowali się na zarządzanie ekwipunkiem oraz crafting, a podczas podróży spotkamy sprzedawcę, który zapewni nam możliwość rozbudowy broni oraz kupimy u niego niezbędne przedmioty. Gracze będą niszczyć różne skrzynki lub beczki, by znaleźć surowce. W grze nie zabraknie różnorodnych zagadek.

Resident Evil Village otrzyma także „ekskluzywne demo na PlayStation 5” – fragment rozgrywki został pokazany na wydarzeniu. Produkcja będzie dostępna od dzisiaj i wydarzenia są "samodzielne", więc Capcom przygotował wycinek specjalnie dla tej demonstracji. 

Na pokazie zobaczyliśmy także krótki materiał z Resident Evil: Re-Verse – jest to specjalny tryb sieciowy przygotowany z okazji 25-lecia marki RE. Gracze będą wcielać się w różne postacie z całej serii i walczyć ze sobą w pojedynkach PVP? Wygląda to dość dziwnie.

Na imprezie nie zabrakło małej niespodzianki – Capcom nawiązał współpracę z Ubisoftem i w The Division 2 pojawią się elementy z Residenta.

Pokazano także specjalne wydanie:

Resident Evil Village na rozgrywce. Horror wygląda kapitalnie – znamy datę premiery, a demo debiutuje dzisiaj!

Źródło: YouTube.com

Komentarze (193)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper