Iza Łęcka Iza Łęcka 21.01.2021 13:36
John Wick 4 i John Wick 5 Keanu
570V

John Wick 4 będzie kręcony już w 2021 roku? Keanu Reeves może szybko powrócić na plan

W ostatnim czasie popularny aktor nie narzeka na brak nowych zleceń, wydaje się jednak bardzo prawdopodobne, że jeszcze w tym roku powróci do roli płatnego mordercy. Sprawdźcie szczegóły.

„John Wick” jest serią filmów akcji, która pomimo swojej prostoty i niezbyt zobowiązującej fabuły, cieszy się sporą przychylnością wśród sympatyków kina, do czego na pewno przyczyniła się kreacja samego Keanu Reevesa i emocjonujące efekty specjalne . Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że wytwórnia Lionsgate opóźniła daty premier wielu swoich filmów, przez co „John Wick 4” miał zadebiutować dopiero 27 maja 2022 roku. Próbując rozwiązać trudności związane z obostrzeniami na planach filmowych, kolejne historie bezwzględnego zabójcy prawdopodobnie będą nagrywane jednocześnie. Kiedy jednak miałoby to nastąpić? Twórcy nie określili konkretnych terminów, choć mówiło się o pierwszych miesiącach tego roku.

Jak się okazuje, Keanu Reeves może już wkrótce powrócić na plan filmu akcji. W najnowszym wywiadzie z Ianem McShane'em, który wciela się w jedną z głównych postaci w serii, poruszony został temat nowych przygód Johna Wicka. Aktor zdradził, że nowy scenariusz powstaje, a cała ekipa ma nadzieję na szybkie spotkanie na planie:

„Keanu [Reeves] i ja wymieniliśmy się noworocznymi życzeniami i powiedzieliśmy sobie: "Do zobaczenia w tym roku". Wiem, że scenariusz powstaje i mają nadzieję, że dokończą go w tym roku. Wiem, że zapowiedzieli, że zrobią [„John Wick 4” i „John Wick 5” - przyp. red] razem, ale kto wie. Studia ogłaszają różne rzeczy. Nie ma wątpliwości, że w tym roku w pewnym momencie wystartujemy z „John Wick 4”.

Jeżeli prace będą przebiegać zgodnie z planem kolejne widowisko z Reevsem może rzeczywiście zadebiutować w 2022 roku, choć z pewnym opóźnieniem - w sprawie brakuje jednak oficjalnego stanowiska wytwórni.

Źródło: https://collider.com/john-wick-4-filming-start-date/

Tagi: John Wick John Wick 4 John Wick 5 keanu reeves