Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.01.2021 12:15
Civilization VI
838V

Civilization 6 z nowym państwem. Filmik ujawnia styczniowe atrakcje

Pomimo wielu lat na karku Civilization 6 cały czas się rozwija. Firaxis zaprezentowało filmik z nowościami, które trafią niedługo do tej znakomitej strategii.

Poznaliśmy już nową cywilizację, którą będzie można poprowadzić w Civilization 6. Chodzi o Wietnam. 

W poniższym filmiku deweloperzy z Firaxis opowiadają o procesie tworzenia nowej cywilizacji i prezentują pierwsze fragmenty gameplayu z udziałem Wietnamu. Niestety materiał nie ujawnia, kto będzie przywódcą Wietnamu w grze.

Inne nowości to alternatywny przywódca dla Chin i Mongolii (Kubilaj-chan, który był wnukiem Czyngis-chana) oraz pewne zmiany w balansie rozgrywki, dzięki modyfikatorowi "Monopolies and Corporations". Do dyspozycji będziemy mieć też 2 nowe budowle Sanktuarium i Gaj. Szczegóły czekają na was w poniższym filmiku.

Pakiet Vietnam and Khublai ma zostać udostępniony 28 stycznia 2021 roku i stanowi część Przepustki Civilization VI - New Frontier (kosztującej 169 zł), w ramach której zawartość otrzymujemy już od maja 2020 r. Przed nami w ramach aktualnej Przepustki jeszcze 1 nowa cywilizacja (oprócz Wietnamu). Szczegóły na ten temat poznamy w marcu.

Ostatnio gra doczekała się darmowej aktualizacji.

Tagi: 2K Games Firaxis Games Sid Meier's Civilization VI