Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.01.2021 09:18
NEtflix wyniki
1080V

Netflix z rekordowym napływem subskrybentów. Najpopularniejsze seriale i filmy 2020 roku

Netflix ma problemy z realizacją wielu swoich produkcji w związku z obostrzeniami pandemicznymi, ale i tak można powiedzieć, że czas kwarantanny sprzyja tej amerykańskiej firmie. Jej wyniki nigdy nie były tak dobre.

Netflix nigdy wcześniej nie miał aż tylu aktywnych subskrybentów. Tylko w 2020 roku firma zyskała 36 milionów widzów opłacających abonament, co sprawiło, że przebito granicę 200 mln subskrybentów. Dokładnie osób opłacających abonament Netflixa jest już 203,6 mln.

Najwięcej subskrybentów Netflixa mieszka w USA - aż 73,9 mln osób. Widoczny jest też spory napływ fanów Netflixa w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie, gdzie liczba subskrybentów wrosła w 2020 roku z 51 do 66,7 mln osób.

W sprawozdaniu za 2020 roku Netflix stwierdził, że najpopularniejszym serialem na tej platformie w 2020 roku był 4 sezon "The Crown". Nowe odcinki "The Crown" obejrzano w ponad 100 mln domów. Na drugim miejscu uplasował się "Gambit królowej" (62 mln wyświetleń).

Hitem stycznia 2021 roku jest "Lupin", który już pobił "Gambit królowej" w kategorii popularności. Więcej o tym sukcesie francuskiego serialu z Omarem Sy w roli głównej przeczytacie tutaj.

Jeśli chodzi o filmy, to największą widownię przyciągnęło "Niebo o północy" ("The Midnight Sky"), wyświetlone w 72 mln domów. Na drugim miejscu w rankingu popularności uplasował się film "Będziemy bohaterami" (53 mln), a na trzecim animacja "Wyprawa na Księżyc" (43 mln)

Netflix prognozuje, że w bieżącym kwartale przyciągnie do siebie 6 mln nowych subskrybentów.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/netflix-wyniki-iv-kwartal-2020-rok-hity-the-crown-gambit-krolowej-mniejszy-zysk-przy-wzroscie-wplywow

Tagi: film Netflix serial seriale