Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.01.2021 13:06
Netflix Lupin
2064V

Lupin gigantycznym hitem Netflixa. Zachwyty w recenzjach i popularność większa od Gambitu królowej

Najnowszy serial z Omarem Sy w roli głównej bije rekordy popularności. "Lupin" ma obecnie wyższe wyniki oglądalności w pierwszych premierowych tygodniach niż "Gambit królowej".

"Lupin" to jeden z najnowszych oryginalnych seriali Netflixa, który zadebiutował 8 stycznia. Produkcja opowiada o działaniach bohatera, który zainspirował się dokonaniami słynnego złodzieja z opowiadań Maurice Leblanca, podejmując się największego skoku w życiu, a przy okazji mszcząc się na pewnej bogatej rodzinie za krzywdy wyrządzone w przeszłości jego ojcu.

Okazuje się, że serial z Omarem Sy w roli głównej został już wyświetlony w 70 milionach domów - w zaledwie 2 tygodnie od premiery. To lepszy wynik nawet od bardzo popularnego "Gambitu królowej" (62 mln wyświetleń) i "Bridgertonów (63 mln wyświetleń).

"Lupin" zajmuje pozycje lidera w rankingu popularności m.in. w Brazylii, Francji, Wietnamie, Argentynie, Polsce, Hiszpanii, Holandii, Swecji. Serial zdobył też doskonałe oceny od krytyków filmowych (aż 93% pozytywnych werdyktów na Rotten Tomatoes mówi samo za siebie).

Za uznanie podziękował fanom Omary Sy na Twitterze.

"Jestem dumny, że Lupin jest pierwszym francuskim serialem Netflixa z tak wielkim sukcesem międzynarodowym! To byłoby niemożliwe bez was. Dziękuję wam wszystkim" - napisał Omar Sy.

Obejrzeliście już odcinki z 1 sezonu "Lupina"? Jak wrażenia?

Źródło: https://deadline.com/2021/01/lupin-netflix-biggest-french-series-70-million-tops-bridgerton-queens-gambit-1234676032/

Tagi: Lupin Netflix serial