Iza Łęcka Iza Łęcka 20.01.2021 07:00
God of War Ragnarok
3211V

God of War: Ragnarok na ostatniej prostej? Twórcy już pracują nad „niezapowiedzianą grą”

God of War: Ragnarok nie jest jedyną produkcją rozwijaną w Santa Monica Studio. Twórcy rozpoczęli już przygotowanie kolejnej niezapowiedzianej gry, do której potrzebują dyrektora artystycznego. Deweloper miałby się podjąć stworzenia tytułu o wielkiej skali.

Sony podgrzało do czerwoności fanów Kratosa, prezentując w ubiegłym roku krótką zajawkę God of War Ragnarok. Kampania promocyjna jednak gry jeszcze nie ruszyła. Nie otrzymaliśmy pełnego zwiastuna, nie poznaliśmy żadnych szczegółów produkcji, nie znamy ostatecznych platform docelowych (PS5 lub PS5 + PS4?), a nawet nie możemy mieć pewności, jak brzmi tytuł. Wydawca jedynie potwierdził, że przygoda ma trafić na rynek w 2021 roku.

Pomimo braku kluczowych informacji, możemy przypuszczać, że prace nad pozycją przebiegają w bardzo dobrym tempie lub nawet znajdują się w finalnej fazie, gdyż Santa Monica Studio poszukuje dyrektora artystycznego do niezapowiedzianego projektu:

„Szukamy doświadczonego dyrektora artystycznego do opracowania nowego niezapowiedzianego tytułu! Czy uwielbiasz współpracować przy tworzeniu gier określających gatunki? Przyłącz się do nas w nowej podróży! Kandydat powinien mieć praktyczne doświadczenie w definiowaniu i utrzymywaniu światowej klasy wizji artystycznej, aby wesprzeć całościową wizję gry, prowadząc ją do premiery. Będą oni koordynować duże zespoły artystów z różnych dziedzin, aby zrealizować twórczą obietnicę nowego projektu na dużą skalę.”

Wydaje się prawdopodobne, że amerykański zespół rozpoczął już wstępne prace nad wciąż niezapowiedzianą grą Cory'ego Barloga, który już w 2018 roku wspominał, że chciałby stworzyć nowe IP:

„Naprawdę w następnej kolejności chciałbym stworzyć coś własnego. Coś, co naprawdę, naprawdę, w 100% pochodziłoby z mojej oryginalnej wizji. To byłoby niesamowite. Ale musimy zobaczyć, czy uda mi się przekonać do tego Sony”.

Możemy się domyślać, że sukces God of War z PS4 mógł pomóc Barlogowi w przedstawieniu solidnych argumentów, które skłoniłyby Sony do wydania kredytu zaufania i przeznaczenia pieniędzy na autorski pomysł. Santa Monica Studio opracowuje jednak nową przygodę Kratosa, której produkcja prawdopodobnie zmierza w bardzo dobrym kierunku.

Źródło: https://wccftech.com/god-of-war-sony-santa-monica-new-unannounced-game/

Tagi: God of War: Ragnarok (tytuł roboczy) Santa Monica Studio Sony Interactive Entertainment