Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.01.2021 20:46
Days Gone PS4  PS5
2753V

Days Gone w świetnej formie na PS5. 60 fps zmienia doświadczenie

Days Gone to kolejna produkcja z katalogu PS4, która została sprawdzona przez Digital Foundry. Specjaliści chwalą aktualizację przygotowaną przez deweloperów z Sony Bend i potwierdzają świetną jakość rozgrywki na PlayStation 5.

Sony Bend zapewniło w 2019 roku kawał ciekawej produkcji, która choć w dniu premiery nie prezentowała wybitnej jakości, to jednak wiele aktualizacji pozwoliło graczom poznać nowe IP. Wciąż pojawiają się plotki, według których twórcy rozwijają już kontynuację, ale brakuje nam ostatecznego ujawnienia gry przez deweloperów oraz wydawcę.

Digital Foundry postanowiło wziąć na warsztat Days Gone i Brytyjczycy potwierdzają – tytuł oferuje nową jakość wrażeń dzięki podkręceniu rozgrywki do 60 klatek na sekundę. Pozycja nadal posiada drobne problemy z animacją oraz oprawą, jednak wsteczna kompatybilność radzi sobie z produkcją i oferuje świetne doświadczenie.

To nadal nie jest pełne wydanie Days Gone na PlayStation 5, które wykorzystywałoby wszystkie atuty nowej konsoli, ale dziennikarz DF podkreśla, że nawet jeśli Sony zdecydowałoby się na takie wydanie, to lepiej byłoby dopilnować stałe 60 fps w każdym miejscu (drobne problemy zdarzają się w momencie walki z gigantycznymi hordami) względem upiększenia pozycji. Sony Bend jest „bardzo blisko prawdziwego 4K”, a sama oprawa jest na tyle dobra, że zdaniem Digital Foundry – najlepiej dopracować płynność.

A Wy mieliście okazję zagrać w Days Gone na PlayStation 5? Miejmy nadzieję, że w 2021 roku poznamy nowy projekt Sony Bend.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2021-days-gone-ps5-the-60fps-difference

Tagi: Days Gone Sony Bend Sony Interactive Entertainment